Poniedziałek, 27 maja 2024 r. 
REKLAMA

Zajezdnie zapraszają uczniów

Data publikacji: 30 września 2016 r. 15:10
Ostatnia aktualizacja: 09 września 2019 r. 13:59
Zajezdnie zapraszają uczniów
 

Uczniowie z klasy II C, ze Szkoły Podstawowej nr 55 w Szczecinie to wzorowi pasażerowie. Dzieci odwiedziły w piątek (30 września) zajezdnię autobusową przy ulicy Klonowica i doskonale wiedzą jak zachować się w komunikacji miejskiej - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik ZDiTM.

To kolejna już wizyta najmłodszych w SPAK-u (Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe "Klonowica" Sp. z.o.o.). Dzieci miały możliwość nie tylko zobaczyć całą zajezdnię i zapoznać się ze wszystkim co się znajduje na jej terenie, ale także, co okazało się największą atrakcją, usiąść za kierownicą autobusu.

- Myjnia, stacja paliw i zaplecze techniczne nie mają już przed nimi tajemnic. Uczniowie dowiedzieli się co jest ważne w komunikacji miejskiej, jak kasować bilet i zachować podczas kontroli. Po krótkim konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa, każdy dostał odznakę wzorowego pasażera - informuje H. Pieczyńska.

- Zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe i przedszkola w naszym mieście do odwiedzania zajezdni. Swoje bramy przed zainteresowanymi otwierają spółki autobusowe na Klonowica i Struga, a także zajezdnia tramwajowa na Pogodnie. Wystarczy wcześniej umówić się na spotkanie, najmłodsi z pewnością nie będą się nudzić - zachęca rzeczniczka Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

(kl)

Fot. ZDiTM

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA