Czwartek, 20 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Chiny zainwestują w Europie

Data publikacji: 29 września 2015 r. 12:08
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:45
Chiny zainwestują w Europie
 

Chiny jako pierwszy kraj spoza Unii Europejskiej zapowiedziały udział w Europejskim Funduszu Inwestycji Strategicznych, który powstał z inicjatywy szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera, aby pobudzić inwestycje w UE.

Chiński wicepremier Ma Kai złożył taką deklarację w trakcie spotkania z wiceprzewodniczącym KE Jyrkim Katainenem w Pekinie.

- To właściwy moment na zainwestowanie w Europie - oświadczył Katainen. Nie podano jednak, ile wyniesie chiński wkład do EFSI.

Chiny to pierwszy kraj spoza UE, który zapowiedział udział w planie inwestycyjnym Junckera. Plan ten ma pomóc ożywić wzrost i zatrudnienie w UE, a Europejski Fundusz Inwestycji Strategicznych jest jego fundamentem. KE zakłada, że w ciągu trzech lat na inwestycje zostanie wygenerowanych 315 mld euro. Aby przyciągnąć prywatnych inwestorów EFSI będzie miał do dyspozycji 21 mld euro w formie gwarancji z unijnego budżetu i Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Kilka państw UE, w tym Polska, zapowiedziało udział w EFSI za pośrednictwem swoich banków rozwojowych. (pap)

 

Fot. Marek Klasa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czyli "Biznes sie kreci"...,
2015-09-29 23:22:05
Hmm..., Pan Juncker juz wczesniej tez "zainwestowal" w masowej inwazji Afrykanskiego IS-lamu do Europy... w tym rowniez do Polski ! Ciekawe wiec, jaki procent ( % ) bedzie Gosciu chcial na swoje Konto czy Konta... za te Afrykanska i ta Chinska Inwestycje ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA