czwartek, 19 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Miodowa w budowie. Zabieganie o dofinansowanie

Miodowa w budowie. Zabieganie o dofinansowanie

Miodowa w budowie. Zabieganie o dofinansowanie
Data publikacji: 2018-04-18 18:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:08
Wywietleń: 2069 323340

W ciągu 14 miesięcy, licząc od polowy stycznia tego roku, ma powstać nowy odcinek ul. Miodowej na szczecińskim Osowie (od okolicy jej skrzyżowania z ulicami Christiana Andersena i Lisiej Góry na wysokości Gubałówki w kierunku Podbórza). Wykonawcą robót drogowych jest spółka Musing Bud, Koszt zadania to 8 225 854,64 zł. Ten wydatek magistraccy urzędnicy chcą w części pokryć z funduszy zewnętrznych. Wniosek został złożony o środki z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

- Miasto ubiegać się będzie o dofinansowanie inwestycji w kwocie 3 611 898,34 zł - poinformował Piotr Zieliński z Centrum Informacji Miasta UM Szczecin. 

To jedna z wyczekiwanych od wielu lat inwestycji drogowych w tej części Szczecina. Na tym odcinku ulica Miodowa przestanie być polnym duktem z wertepami, który dotąd nadawał się znakomicie do urządzania na nim rajdów terenówkami z odcinkiem specjalnym – biegnącym wśród łąk i wzniesień wąskim pasem ziemi pełnym dołów, zamieniających się w czasie opadów deszczu i roztopów w rozlewiska z jamami w ziemi pełnymi błotnistej mazi. To jednocześnie jeden z rewirów tej części miasta, gdzie coraz więcej nowej zabudowy mieszkaniowej na polach i wśród wzniesień przyległych do Puszczy Wkrzańskiej. 

Przypomnijmy, szczeciński magistrat rozpisał we wrześniu ub.r. przetarg na budowę fragmentu nowej jezdni ulicy na odcinku od posesji Miodowa nr 100 do posesji Miodowa nr 191 wraz z sięgaczami. Inwestycja obejmuje budowę odcinka samej ulicy Miodowej od skrzyżowania z ul. Lisiej Góry do skrzyżowania z ul. Stanisława Piotrowskiego, budowę łącznika od ulicy Miodowej do ul. Andersena, budowę fragmentu ulicy Andersena od ul. Wymarzonej do ul. Andersena.

Według przygotowanej wcześniej na zlecenie miasta dokumentacji inwestycji, zadanie zakłada budowę jezdni, chodników i ciągów pieszo-rowerowych, zjazdów do posesji, budowę wiat przystankowych z ławkami oraz pełne uzbrojenie podziemne, w tym budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieci wodociągowej, instalacji gazowej i oświetlenia.

Dokumentację projektową wykonała wcześniej na zlecenie miasta szczecińska Pracownia Projektowa TRASKO Zygmunt Sobolewski, która pełni – na podstawie odrębnej umowy podpisanej w październiku 2017 r. – nadzór autorski podczas realizacji tej inwestycji. ©℗

Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Plac budowy nowego odcinka ul. Miodowej i tzw. sięgaczy na przyległych terenach po trzech miesiącach od rozpoczęcia inwestycji. Trwają tam roboty ziemne oraz związane z układaniem nowej kanalizacji.

Fot. Mirosław WINCONEK

Miodowa w budowie. Zabieganie o dofinansowanie Miodowa w budowie. Zabieganie o dofinansowanie Miodowa w budowie. Zabieganie o dofinansowanie Miodowa w budowie. Zabieganie o dofinansowanie Miodowa w budowie. Zabieganie o dofinansowanie Miodowa w budowie. Zabieganie o dofinansowanie Miodowa w budowie. Zabieganie o dofinansowanie Miodowa w budowie. Zabieganie o dofinansowanie

Komentarze

Rowerowy Szczecin
Zainwestuj w rower. Nie będą ci potrzebne.
2018-04-19 07:05:32
wreszcie
wspominam jazdę tamtędy gdy było wielkie rozlewisko, ale udawało się przejechać mimo wody sięgającej progów, niektórzy rezygnowali :)
2018-04-19 01:08:41
Benol
Ktoś wie gdzie będą przystanki ?
2018-04-18 20:41:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie