czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Bruksela stawia ultimatum Polsce

Bruksela stawia ultimatum Polsce

Bruksela stawia ultimatum Polsce
Data publikacji: 2017-05-16 22:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 711 257937

Komisja Europejska zagroziła we wtorek rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa UE, jeśli Polska, Węgry i Austria do czerwca nie przystąpią do relokacji uchodźców. KE przypomniała, że te trzy kraje nie relokowały dotychczas ani jednej osoby.

"Mimo że większość państw członkowskich regularnie składa nowe zobowiązania i prowadzi relokację, Węgry, Polska i Austria jako jedyne nie dokonały relokacji ani jednej osoby. Stanowi to naruszenie ich zobowiązań prawnych, zobowiązań podjętych wobec Grecji i Włoch oraz zasady sprawiedliwego podziału odpowiedzialności" - podała Komisja Europejska.

Komisarz ds. migracji Dimitris Awramopulos powiedział na konferencji prasowej, że wezwał Polskę i Węgry, "które nie relokowały ani jednej osoby, żeby natychmiast rozpoczęły te działania". "Po skontaktowaniu się austriackim ministrem spraw wewnętrznych z zadowoleniem przyjąłem oświadczenie, że Austria rozpocznie relokować (uchodźców) z Włoch" - dodał.

Komisja wezwała Węgry, Polskę i Austrię do niezwłocznego rozpoczęcia relokacji. Awramopulos zagroził, że jeśli kraje te nie rozpoczną jej do czerwca, "Komisja Europejska nie zawaha się użyć swoich prerogatyw wynikających z traktatów i rozpocząć procedury o naruszenie prawa UE".

Nie ma w tej chwili możliwości, by do Polski byli przyjmowani uchodźcy; nie zgodzimy się na narzucanie Polsce ani innym krajom członkowskim jakichkolwiek przymusowych kwot dotyczących uchodźców – zapowiedziała we wtorek premier Beata Szydło. 

(pap)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

sekretarka
JE Pan Jarun na anonimy nie odpowiada.
2017-05-18 16:41:27
@Jarun
Ten artykuł to nie miejsce do krytykowania PiS-u. Jeśli chcesz być obiektywny, to musisz przyznać, że PO/PSL też niczego nie uczyniły dla rozliczenia miejsca tortur zorganizowanego w Polsce. Wszyscy uważają, że zachowanie dobrych relacji z usraelem jest ważniejsze od przejściowego upokorzenia Polaków poprzez organizację miejsca tortur dla obcego wywiadu w naszym kraju. Faktem bezspornym jest jednak to, że to komuchy do tego dopuściły za karton po butach wypełniony dolarami. Masz prawo uważać HGW za bohaterkę, to twoja ocena. Fakty jednak mówią, że za jej rządów tysiące ludzi straciło mieszkania na bardzo niejasnych podstawach i chyba dobrze się dzieje, że obecne władze chcą to wyjaśnić. Inaczej działania bandy cwaniaków zblatowanych z kastą i urzędnikami były by kolejnym policzkiem i upokorzeniem wymierzonym Polakom.
2017-05-18 13:33:44
@;-}
Rozmawiamy na temat państwa, a nie ewentualnej hipokryzji tego czy innego wyznania. Obowiązkiem państwa jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim obywatelom i to ma robić. Nachodźcy z Afryki czy Bliskiego Wschodu nie lgną do Europy za bezpieczeństwem, tylko dla łatwego życia na cudzy koszt. Otrzymując takie nie potrafią uszanować gospodarza i próbują mu przemeblować kraj na swoją modłę. Polacy przejrzeli te zamiary i dlatego mówią zdecydowanie NIE!
2017-05-18 13:18:08
wujek Stach
Z Chinami czy kosmitami? Dzieciaczki o czym wy seplenicie? Zrozumcie wreszcie, że nikt z Polską się nie liczy. Podobnie jak z Rumunią, Węgrami, Trynidadem Tobago, Paragwajem. Wędruje Polka mrówka przy chińskim słoniu -ale tupiemy. Macie fantazję kochane sopelki. Łukasku ty siem połończ z ksionrzkom, bo znowu bendziesz kiblował.
2017-05-18 12:38:41
Czytelnik Łukasz
Nie tym tonem! Sorosowa Bruksela niech stuli pysk i nie szczeka za głośno. Bo się na nich wypniemy i wejdziemy w trwały alians z Chinami. To Chiny, nie europejski kalifat, są teraz najpotężniejszą gospodarką świata. To znaczy, że nie będzie u nas biedy i islamu. A jewropa straci potężny rynek. Czy stać ją na to? Nie sądzę.
2017-05-18 11:35:15
Jarun
To konkretni ludzie decydują, a nie jakieś mityczne rządy, np. komuchów. Za rządów Leszka Milera i prezydenta Kwaśniewskiego - CIA miało w Polsce swoje więzienia. PiS niby takie prawo i sprawiedliwość, a sprawie tortur: "... krukowi oka nie wykole" i zgodnie milczy na ten temat. Widać pewną podłość PiS-u. Hanna Gronkiewicz -Walc to dla pisiorków przestępca, chachment i skorumpowana urzędniczka zwłaszcza "dzikiej prywatyzacji w Warszawie. Opluwają ją w telewizji, krzyczą, grożą ale nic na nią nie mają. Chcieli powołać "komisję", żeby przeczołgać Hankę - a Hanka na to, że łazić na żadną komisję nie będzie (to nie prokuratura). Prokurator krajowy pogroził paluszkiem - a Hanka na to, że ten paluszek to on może sobie wsadzić w... . Wróćmy do uciekinierów. Temat uchodźców jest bardziej medialny, emocjonalny, a przede wszystkim nierozwiązywalny. Rosjanie przyjęli ponad 1 milion uchodźców, głównie z Ukrainy, ale też przyjmują Syryjczyków. PiS na odmowie przyjęcia emigrantów pokonał PO-PSL. Podobną karierę, czyli powrót z niebytu politycznego - zrobił na katastrofie pod Smoleńskiem Antoni Maciarewicz. Jestem przekonany, że sam w zamach nie wierzy. Ale to jego atut, karta którą wygrywał. Polska to środek Europy (boiska) ale najciekawsze wydarzenia są pod bramkami. Na świecie prawie nikt nie słyszy naszego gdakania.
2017-05-18 10:18:41
;-}
@@;-} : Nie tęsknie do żadnego stanu bo każda religia to dla mnie ten sam środek manipulacji do kontroli innych,poprostu pokazuję hipokryzję osób wierzacych i ich "dobre" serca.Jesli ci tak zle zyc w dobrobycie,demokracji i kapitalizmie to czemu nie pojedziesz na wschod na Bialorus,Rosje czy Ukraine? cale prawactwo tak pomstuje na zachod a do pracy wlasnie tam jezdzi,dziwne czyz nie . @Wert:Dobrze ze zachód nie stawiał takiego ultimatu jak w latach 80-tych milion ludzi uciekł w czasie stanu wojennego na zachod i do usa. Pozatym uwazam ze nalezy likwidowac przyczyny a nie skutki a przyczyna jest wojna,takze wojna o ropę którą na codzien wszyscy tankujecie samochody. @Jarun Niemcy potrzebuja uchodzcow tylko i wylacznie do pracy, do niczego wiecej
2017-05-18 08:46:45
@niklot @wujek Staszek
Lepiej jest milczeć i wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
2017-05-18 07:41:29
@Jarun
Masz rację, ale żale kieruj do komuchów, bo to oni wciągnęli Polskę w nieswoje wojenki i eksterytorialne miejsce tortur. Ten rząd i prezydent grają fair od samego początku.
2017-05-17 22:49:51
Jarun
Trzeba było od początku grać fair play ! Prezydent abo premier powinien powiedzieć Zachodowi w tym USA, że polscy żołnierze nie napadną na Irak czy Afganistan. "to jest wasza wojna i wasz (naftowy) interes. My uchodźców nie przyjmiemy z terenów ogarniętych wojną! Jasne!?" Musicie Niemcy a zwłaszcza Anglicy i Francuzi ponosić konsekwencje za swoje militarne poczynania. Merkelowa, zaprosiłaś do siebie - to ich teraz ugość. A Komisję Europejską olać. Mogą ujadać, aż im ryje popuchną :-)
2017-05-17 18:01:15
@Wert
Pomagamy wyłącznie tam na miejscu. Wyjechać na leczenie to sobie mogą do Arabii Saudyjskiej czy Kataru, a nie do Polski. Polacy są choć raz mądrzejsi przed szkodą i wyciągnęli dobre nauki z historii zachodniej Europy.
2017-05-17 17:45:49
@;-}
Tęsknisz do stanu wyjątkowego jak we Francji od listopada 2015 roku? Granice otwarte, jedź i zażyj tego ubogacenia, a nam tu na głowę problemów nie próbuj ściągać.
2017-05-17 17:39:52
Wert
Przyjmować tylko kobiety i dzieci wymagające leczenia.
2017-05-17 16:16:33
;-}
No pacz Pan nie "chco" przyjmowac takze wielu chrzescijan syryjskich mimo ze to ich pobratyncy w tej samej wierze (jednej z 4 tysiaca na swiecie ), aaa bo oni kolorowi a prawdziwe katoliki to tylko w Polszy no i w Czikago(ci co uciekli w latach 80 a teraz walczo z "komuno") a nie jakis tam Syriach i innych afrykach mimo ze tam misjonarze jezdza za ich kasę ,w bibli i ogolnych naukach tej wiary sa zupelnie inne nakazy nt pomagania innym ,bycia dobrym itd. 10 przyjazan,iles tam prawd wiary itd. ale nie u nas, u nas maja swoje wizje kosciol torunski , ręce opadaja jak sie patrzy na ta hipokryzje i podwojna moralnosc kalego.
2017-05-17 14:47:50
wujek Staszek
"Gość" zarejestrowałaś się do lekarza? Mam ci przypominać o lekach! Wyjdź na pole, zobacz jaka ładna pogoda. Siedzisz przy tym durnym kompie i dziwaczejesz. Całkiem ci "odbije".
2017-05-17 13:39:03
Gość
Pytanie ? Odnosnie komentarzy niklota... czyzby Cenzura przeoczyla ich wulgarnosc ? Chyba ze jest jednym z "redaktorow" jak sam pisze !!
2017-05-17 12:02:11
niklot
Mamusia michę pod ryło podstawi, a ten i ta siedzi, nażre się jak prosiak, talerz odsunie, beknie, pierdnie (aż obrazki spadają) i bierze się do komentowania. Gile świat zbawiają. A "mondorzom" się, a dokazują. Czy wy myślicie, że te "redaktory" to nic innego nie mają do roboty - tylko czytać wasze, debilowate komentarze???!
2017-05-17 09:46:54
niklot
Dzieci z piaskownicy komentują, komentują, komentują. Do roboty hultaje. A co to, w domu nie ma nic do zrobienia? Wy macie cokolwiek do powiedzenia. Nie rozśmieszajcie. Najpierw majtki sam sobie wypierz i skarpetki-leniu przebrzydły. Rozdziela uchodźców-ziemniaki obierz matołku.
2017-05-17 08:52:14
won
Te trzy kraje realizują wolę swoich mieszkańców. Fajnie jest komuś mówić, co ma robić, a co się wiąże z uchodźcami pokazała nam Francja, Belgia, czy Szwecja. Nie po to ludzie głosowali na PiS, aby teraz czuć zagrożenie we własnym kraju.
2017-05-17 06:48:14
uko
w PRL to było nie do pomyślenia by przyjmować uchodźców; czyli to co niby "wolność" wywalczona w 1989 jest gorsza niż "komunizm" nazywany przez prawice w latach 1945-89
2017-05-17 05:49:17
Odp. do Brukseli...
W zyciu Czlowieka, sa tylko 2 Sprawy ktore kazdy Czlowiek musi - a mianowicie chodzic do Toalety i umrzec !! Reszte, wykonuje sie juz dobrowolnie... czyli nie na sile ?
2017-05-17 01:09:26
Sedno Sprawy...
Rozlokowywanie Is-lamistow po calej UE i Europie, jest jednym ze sposobow... by po-rozbiajc do reszty Europejskie, Austriackie, Polskie i Wegierskie Chrzecijanstwo, ktore jest Politycznym Konkurentem dla PO-stkomunistow i Socjalistow - tak w Brukseli jak i w po-zostalej Europie ! Reasumujac: 1051 lat Polskiego Chrzescijanstwa - nie potrzebuje zadnego innego Is-lamstwa !!
2017-05-17 01:02:19
Koniec kropka!
Do czerwca możemy co najwyżej relokować POwców do skupisk nachodźców Europy we Włoszech i Grecji. Nic więcej dla Komisji Europejskiej nie możemy zrobić. Przykro nam, naród zdecydował, że nie chce korzystać z ubogacenia multikulturalizmu.
2017-05-16 23:57:52
kibic
teraz jest dla nas najlepszy moment,żeby ratować się od utonięcia w szambie zwanym UE.
2017-05-16 23:34:19
Jas
Przecież Papież Franciszek zastępca św.Piotra na ziemi nakazał przyjmowanie uchodźców ??
2017-05-16 23:33:22
kibic
,,sprawiedliwego podziału odpowiedzialności" proponuje zrobić referendum,żeby wyjść z tego szamba póki nie jest za póżno.
2017-05-16 23:15:19
HogoFogo
Jak nie przyjmiemy uchodźców to ominie nas Nord Stream. Ha, ha, ha!!!
2017-05-16 23:11:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy