poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Błaszczak: Nie będziemy przyjmować emigrantów

Błaszczak: Nie będziemy przyjmować emigrantów

Błaszczak: Nie będziemy przyjmować emigrantów
Data publikacji: 2017-04-21 22:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-24 20:08
Wywietleń: 1507 244561

Rząd nie podejmie decyzji, które naraziłyby bezpieczeństwo Polski i Polaków, a więc nie będziemy przyjmować emigrantów zwanych uchodźcami – powiedział w piątek szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Zdaniem szefa MSWiA kolejne zamachy terrorystyczne we Francji to "rezultat dziesiątek lat prowadzenia polityki multikulturalizmu" i braku stanowczej reakcji ze strony władz w Paryżu.

- Jaka stąd płynie nauka dla Polski? Otóż taka, żeby nie popełniać tych błędów, jakie Francja (popełniła) kilkadziesiąt lat temu. W związku z tym obecny rząd zmienił politykę rządu poprzedniego - nie przyjmujemy uchodźców, de facto imigrantów z Afryki Północnej i z Bliskiego Wschodu – powiedział szef MSWiA w rozmowie z TVP1 i TVP Info. Zwrócił przy tym uwagę, że według sondaży większość Polaków jest przeciwko przyjmowaniu uchodźców.

Zdaniem Błaszczaka pomysł Komisji Europejskiej, by przeprowadzić przymusową relokację uchodźców to "de facto zaproszenie kolejnych fal imigracyjnych z Afryki i z Bliskiego Wschodu, ale także z Azji do Europy". Pytany o będące w opozycji PO i Nowoczesną, które uważają, że Polska powinna przyjąć uchodźców, Błaszczak powiedział: - To są ludzie zaczadzeni lewicową ideologią multikulturalizmu, która przynosi krwawe żniwo na zachodzie Europy, ale na szczęście oni nie mają wpływu na decyzje podejmowane przez polski rząd.

- Obecny polski rząd nie podejmie decyzji, które by naraziły bezpieczeństwo Polski i Polaków, a więc nie będziemy przyjmować emigrantów zwanych uchodźcami – podkreślił Błaszczak.

Jednocześnie zaznaczył, że Polska jest solidarna, ale z "prawdziwymi uchodźcami" i "prawdziwymi ofiarami wojny, jaka toczy się w Syrii". Minister wymienił przy tym pomoc dla obozów dla uchodźców w Libanie i Jordanii oraz dofinansowanie odbudowy szpitala w Aleppo w Syrii i remontów mieszkań w tym kraju. Zdaniem Błaszczaka obecna pomoc jest wyższa niż za czasów poprzedniego rządu i efektywna, bo świadczona na Bliskim Wschodzie, a nie w Europie.

Pytany o złożony w piątek w Sejmie wniosek PO o wotum nieufności dla szefa MON Antoniego Macierewicza Błaszczak ocenił, że to "dowód bezradności programowej opozycji". - Opozycja wyróżnia się tym, że jest wściekła. Nie przedstawia żadnych pomysłów, chyba że weźmiemy pod uwagę pomysły Grzegorza Schetyny o likwidacji CBA, IPN-u i urzędów wojewódzkich" - powiedział szef MSWiA.

(pap)

Na zdjęciu: szef MSWiA Mariusz Błaszczak

Fot. domena publiczna

Komentarze

Buenos Aires
Prymas Argentyny, Jorge Mario Bergoglio nie wie co to wojna ani Konzentrations Lagern. Papież Franciszek jest głową państwa Vatykan i tam może sobie wydawać instrukcje do swoich podwładnych. Polscy obywatele nie są jego poddanymi, nie są też podwładnymi biskupów ani proboszczów. W parafii proboszcz to może mi umyć nogi na Wielkanoc.. W Polsce rządzi polski Parlament. Ale nawet w Konkordacie nie pisze, ze wytyczne Watykanu są dla obywateli Państwa Polskiego w jakiś sposób wiążące. Papież Franciszek wtrąca się zatem w wewnętrzne sprawy innych państw. Co stoi na przeszkodzie aby sam "otworzył drzwi" ? Niech dokwateruje do każdego pomieszczenia w Watykanie 1 rodzinę ale rzeczywistą rodzinę: Mąż-Żona-dzieci. Dzieci należy zaszczepić.. W Polsce szczepienia są obowiązkowe pod karą grzywny, kwarantanny itp.(10-obowiązkowych, 20-zalecanych). Singlom natomiast należy uśmierzyć ból jąder/macicy odpowiednimi preparatami jeżeli wchodzą w konflikt z prawem na tle seksualnym. Prymas Argentyny, Jorge Mario Bergoglio nich się buja w Buenos Aires ale za swoje pieniądze nie za cudze.[Powtórzonego Prawa 7:1-4;..Nie wolno ci zawrzeć z nimi przymierza ani okazać im łaski.+ 3 I nie wolno ci się z nimi spowinowacać. Swojej córki nie wolno ci dać jego synowi, a jego córki nie wolno ci wziąć dla swego syna.+ 4 Bo odwróci on twego syna od podążania za mną i będą służyć innym bogom..]
2017-04-24 19:08:57
jhkh
Papież Franciszek powiedział w sobotę w rzymskiej bazylice świętego Bartłomieja, która jest sanktuarium męczenników XX wieku, że obozy dla uchodźców są "obozami koncentracyjnymi". Papież potępił "zamykanie drzwi" przed migrantami i "okrucieństwo" wobec nich.
2017-04-24 14:04:20
Prawo dziedziczenia
@Pikuś & @:) <- "Głodnego nakarmić a spragnionego napoić, trzeciego dnia skierować do pracy albo w dalszą drogę".. Nigdzie nie pisze, że należy kogoś utrzymywać miesiącami a wyposzczonych seksualnie - zaspokajać.. [1 Moj. 21:14 Wstał więc Abraham wcześnie rano, a wziąwszy chleb i bukłak z wodą, dał Hagar, włożył to wraz z dzieckiem na jej barki i odprawił ją. A ona poszła i błąkała się po pustyni Beer-Szeby.]
2017-04-24 11:47:39
Do Pikus-ia...( z 23:26:33 )
Jeden... to jak na razie, jestes tylko ty - na tej stronie !!
2017-04-23 23:22:21
k...k12
US ma swoje interesy na całym świecie i prowadzi w tym celu operacje militarne nazywane niekiedy wojnami i nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek operowanych wciskano innym narodom. To ci z bezwyznaniowego instytutu ze Szwecji wszystko organizują za kase słynnego filantropa. Miło posłuchać co mówi Błaszczak, ale obawiam się, że obecnej sytuacji nie da się utrzymać bez końca
2017-04-23 13:55:24
Kiedy aferzysta Błaszczak odpowie wreszcie przed sądem
afera korupcyjna w sprawie wodociągu na działce czeka
2017-04-23 11:06:59
niklot
Do PO-niższych jak pisze pewna osoba z zaburzeniami maniakalno-depresyjnymi. Arabowie nie wywołali u siebie wojen, a jeżeli już doszło do wojny np. jak Irak z Kuwejtem - to nie uciekali (emigrowali. To USA i Europa w imię interesów mamony (ropa naftowa) i zniszczenia Arabskich państw dla dobra Izraela, wywołali konflikty we wszystkich arabskich krajach. Polska przyczyniła się do zaognienia konfliktu i moim zdanie powinna ponieść tego konsekwencje, tzn. przyjąć chrześcijan z tych krajów. To rząd Milera i Kwacha torturował więźniów z krajów arabskich za forsę wziętą od CIA.
2017-04-23 10:06:38
Pikuś
Co niektórzy pseudokstolicy piszący poniżej nie wiedzą, że Bóg jest jeden. Tacy za was katolicy, jak cała ta pisowska dewocja i pospolite nieuctwo.
2017-04-22 23:26:33
Zjadacze Kitu
@Jarun <- Mr Jarun, Słusznie przypomina o odpowiedzialności za sojuszniczy udział w agresji na IRAQ. Nauka stąd taka, że sojusz to nie jest bezwarunkowa służalczość tylko porozumienie taktyczne w celu tymczasowego zadbania o interesy własne a nie cudze. Państwo może mieć taktyczne sojusze w celu zadbania o chwilowe korzyści ale strategię może mieć tylko jedną - interes własnego społeczeństwa. W ataku na IRAK Polska nie miała żadnych korzyści ani chwilowych ani żadnych innych, a nie da się naprawić krzywdy ludzkiej wyrządzonej zaprzyjaźnionemu kiedyś narodowi IRAKU. Warto pamiętać kto wpędził Polskę do tej wojny i kto powinien zostać ukarany za bezmyślność. Czy to czasem nie Miller Leszek i Kwaśniewski Aleksander ? Nie oznacza to, że Polska ma być wrogiem USA, a jedynie sprzyjać dobrej sprawie, a unikać złej sprawy. To czy Polska może popierać USA zależy więc od tego kto rządzi w USA i czy prowadzi dobrą politykę czy złą hucpę. Nie musimy być politycznymi analfabetami i zjadaczami kitu propagandowego.
2017-04-22 22:27:50
Do PO-nizszego... Pikusia z godz. 00 : 11 : 03,
A ze Oni maja swojego "Bogo-Allaha"... to niech sie dalej stworza i tworza ale PO Swojemu na PO-dobienstwo Swojego Allaha... ale tam na Swoich Afrykanskich i Azjatyckich terenach - a w Naszej Chrzescijanskiej Europie, niech Nam dadza wreszcie Swiety Spokoj !!!
2017-04-22 21:35:17
Nie Wasze doczekanie, PO-wcy & Spolka z O-graniczona O-dpowiedzialnoscia,
A PO-nizsze Lewactwo i nie tylko az "PO-nosi"...(!) ze Is-lamisci nie moga wjechac do Polski, by PO-moc Lewactwu PO-rozwalac i PO-wybijac... Nasz stare 1050-letnie Polskie Chrzescijanstwo !!!
2017-04-22 21:16:30
Ani jednego!
I tej zasady się trzymajmy!
2017-04-22 15:06:09
niklot
Płaszczak "odźwierny prezesa" prezesuńia, prezesika, cmo-cmok, zapatrzony w swego guru jak w obraz matki boskiej. Każdą wypowiedź zaczynał od słów: a pan prezes powiedział.
2017-04-22 14:28:44
Bartek
Slowa papieza wyrwane z kontekstu, podkreslal zeby pomagac madrze wedlug mozliwosci, wedlug wlasnej miejscowej kultury i obyczajow, poaz tym papiez nie jest nie omylny w takich kwestiach, i nie moze nic nakazac...
2017-04-22 09:38:08
Jarun
Polska bezpodstawnie w sojuszu z USA i W. Brytanią napadła na Irak. Broni chemicznej Saddam nie miał ale agresja się dokonała. W owym czasie dziennikarze z Polskiego Radia w Szczecinie będący na usługach Wojskowych Służb Informacyjnych namawiali do agresji na Irak. Powinni prawnie odpowiedzieć za podżeganie do wojny! Państwo polskie uczestniczy w wojnie w Iraku i Afganistanie gdzie łącznie zginęło ponad 2 mln. cywili i nie chce ponosić żadnej odpowiedzialności za swoje czyny. "Jak popieracie bombardowania -to my do was przyjedziemy. U was spokojnie" No tak?
2017-04-22 09:26:42
:)
Przeciez najwyzszy wladca kosciola na ziemi -zastepca sw.Piotra czyli Papież Franciszek nakazał przyjmowanie emigrantow, dlaczego niby wierzacy nie respektuja odgórnych rozkazów ? hahha
2017-04-22 08:33:46
BRAWO - Panie Ministrze...
I tylko dalej tak trzymac ! Gdyz Is-lam "wali drzwiami i oknami" PO to do Europy, by i Europejskie Chrzescijanstwo... PO-wycinac i PO-wyniszczac !! Jest to kolejna po-wtorka z kalendarza z lat 1600... gdzie az pod Wiedniem, Nasz Jan III Sobieski - sprawe bardzo dobrze zalatwil !!!
2017-04-22 00:59:46
Do PO-nizszego Pikusia...
Krotko: zanim cos napiszesz, to idz wpierw te swoje glu-PO-ty "wysiusiac"...!!
2017-04-22 00:45:17
Pikuś
Ten rząd się troszczy tylko o siebie, nie miejmy złudzeñ. Polska powinna przyjąć uchodźcôw, gdyż wszyscy ludzie zostali stworzeni na podobieństwo Boga.
2017-04-22 00:11:03
Manna z Rotary
Nareszcie Polacy mądrzy przed szkodą! Wiadomo, że tabuny nachodźców to są roszczeniowi imigranci, nygusy bez żadnych kwalifikacji potrzebnych na polskim rynku pracy. Kto miałby ich karmić - Jacek Kuroń czy Grzegorz Schetyna ? A może Rynier-Axel-Szprynier albo Loża B'nai-Be'rith czy choćby szczeciński Laifons Club i kobiecy oddział Rotary Zza Kotary ?
2017-04-22 00:05:33
Gość
Brawo za troskę o polskie społeczeństwo. Przecież po to na Was głosowaliśmy. Troska o swój naród to podstawowe zadanie wszystkich rządzących.
2017-04-21 23:35:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy