środa, 18 września 2019.
Strona główna > Świat > Aresztowani w związku z zamachami w Brukseli i Paryżu

Aresztowani w związku z zamachami w Brukseli i Paryżu

Aresztowani w związku z zamachami w Brukseli i Paryżu
Data publikacji: 2016-04-08 22:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1338 127505

Belgijska prokuratura generalna poinformowała w piątek, że zatrzymano kilka osób w związku z zamachami terrorystycznymi w Brukseli i Paryżu. Według telewizji VTR jednym z aresztowanych jest Mohamed Abrini, który prawdopodobnie był zaangażowany w obydwa ataki.

Informację o zatrzymaniu Abriniego, określanego jako jeden z najważniejszych podejrzanych o zorganizowanie listopadowych zamachów w Paryżu, potwierdziła belgijska policja. Prokuratura i policja nie poinformowały jak dotąd, ile osób zostało zatrzymanych.

31-letni Abrini jest Belgiem. Trafił na listy najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie, gdy został zidentyfikowany jako osoba, która jechała samochodem wraz z Salahem Abdeslamem, uważanym za koordynatora paryskich zamachów. 18 marca, po czterech miesiącach poszukiwań, belgijska policja schwytała w Brukseli Abdeslama. Cztery dni później doszło do zamachów na lotnisku w Zaventem pod Brukselą i w brukselskim metrze. Zginęły w nich 32 osoby. Do zorganizowania ataków przyznało się Państwo Islamskie.

Od zatrzymania Abdeslama Abrini był jednym z dwóch najważniejszych poszukiwanych. Drugim jest mężczyzna znany pod pseudonimem Sufian Kajal. Rola Abdeslama w zamachach z 13 listopada w Paryżu nie jest do końca jasna, ale uważa się, że odpowiadał przynajmniej za ich logistyczne przygotowanie i prowadził jeden z samochodów użytych podczas zamachów.

Paryskie zamachy kosztowały życie 130 osób. Do ich zorganizowania przyznało się Państwo Islamskie. W dużej mierze zostały one przygotowane w Brukseli przez mieszkających tam Francuzów arabskiego pochodzenia. Część z nich zginęła śmiercią samobójczą podczas ich przeprowadzenia, tak jak brat Abdeslama Brahim. (pap)

 

Na zdjęciu: Mohamed Abrini, który trafił na listy najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie, gdy został zidentyfikowany jako koordynator paryskich zamachów.

Fot. EPA/BELGIAN FEDERAL POICE

Komentarze

Prawa... a prawa...
RACJA i oko za oko...! Dlatego IS-lamisci te NAIWNE Zachodnie i Unijne *cackanie sie* tak maksymalnie wykorzystuja ! No bo przeciez wobec Nich musza tez obowiazywac Prawa Czlowieka i tylko ewentualne dozywocie *bez KS-a*...skrocone pozniej jeszcze !!
2016-04-09 11:06:12
Oko za oko, bez litości.
Nie cackać się z takimi, bo oni nie wahali się ani chwili.
2016-04-09 07:57:09
Baju...baju...
Ciekawe czy po wysadzeniu sie w powietrze, miniaturowe resztki Ich cial... znalazly juz sobie wolne miejsca w Ich IS-lamskim Raju ??
2016-04-09 00:48:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie