Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Polacy ranni w zamachu nadal hospitalizowani

Data publikacji: 2016-03-25 17:29
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-26 08:41
Polacy ranni w zamachu nadal hospitalizowani
Na zdjęciu: Belgijski szpital, przed którym flaga została opuszczona do połowy. Fot. EPA/JULIEN WARNAND  

Trójka polskich obywateli rannych we wtorkowych zamachach w stolicy Belgii w dalszym ciągu jest hospitalizowana - poinformowało biuro rzecznika prasowego MSZ. Służby belgijskie w dalszym ciągu poszukują też Polki, która zaginęła w dniu zamachów.

Z uwagi na dobro rodzin MSZ nie przekazuje szczegółowych informacji o stanie zdrowia trojga rannych Polaków. Resort zapewnia, że czuwają nad nimi polskie służby konsularne, które pozostają również w kontakcie z ich rodzinami. Dwóch spośród poszkodowanych to funkcjonariusze polskiej Służby Celnej, którzy w Brukseli przebywali na delegacji.

Służby konsularne są też w kontakcie z rodziną zaginionej w środę Polki Janiny Panasewicz, która - jak informowało w mediach społecznościowych stowarzyszenie belgijskiej Polonii SOS Bruksela - prawdopodobnie znajdowała się w metrze w czasie zamachów, jednak nie znalazła się wśród zidentyfikowanych rannych ani ofiar. Jak podaje biuro rzecznika prasowego MSZ, Polka została wpisana na listę osób poszukiwanych przez belgijskie służby. (pap)

 

Na zdjęciu: Belgijski szpital, przed którym flaga została opuszczona do połowy.

Fot. EPA/JULIEN WARNAND

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A DNA...
2016-03-26 01:38:06
Czyzby sila tamtejszych wybuchow byla tak wielka... ze po pewnych Osobach nie pozostal nawet zaden slad czyli "nic"... ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ