niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Mistrzostwa Polski na jeziorze Dąbie

Żeglarstwo. Mistrzostwa Polski na jeziorze Dąbie

Żeglarstwo. Mistrzostwa Polski na jeziorze Dąbie
Data publikacji: 2019-08-22 15:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 12:55
Wywietleń: 528 409714

Do Szczecina zjadą młodzi żeglarze z całej Polski, aby powalczyć o mistrzostwo Polski w trzech różnych klasach.

Od piątku do poniedziałku rywalizacja toczyć się będzie na jeziorze Dąbie w okolicach przystani Centrum Żeglarskiego. Ponad 200 zawodników przyjedzie do Szczecina i powalczy o tytuły: Młodzieżowego Mistrza Polski w Windsurfingu, Mistrza Polski PSKO do lat 13 oraz Klubowego Mistrza Polski.

Mistrzostwa Polski Młodzików w windsurfingu (24-26.08.)

W zeszłym roku Mistrzostwa Polski rozgrywane były w Pucku, gdzie, zawodnik reprezentujący Klub Sportowy Centrum Żeglarskie, zdobył wicemistrzostwo Polski. I to właśnie wtedy zrodził się pomysł organizacji Mistrzostw Polski w Szczecinie.

Szczecin po wielu latach powrócił na windsurfingową regatową mapę Polski. Mistrzostwa Polski Młodzików to impreza rozgrywana w klasie Bic Techno 293 w kategoriach 4.0 ; 5.8 ; 6.8 OD (One Design); 7.8 OD, rozgrywana w trakcie 3 dni, w terminie 24-26 sierpnia.

Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 13 (23-25.08.)

To wydarzenie organizowane przez PSKO oraz KŻ Dobra Marina i Centrum Żeglarskie. W ciągu 3 dni planowane jest rozegranie 9 wyścigów, w których wezmą udział najmłodsi zawodnicy na łódkach klasy Optimist.

Po rywalizacji na wodzie, na dzieci będzie czekać poczęstunek, a także zabawy przygotowane przez animatorów. MPSKO do lat 13 to jedna z najważniejszych imprez żeglarskich dla klasy Optimist w Polsce.

Finał Ekstraklasy Żeglarskiej (24-25.08.)

W ramach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej rywalizuje między sobą 12 załóg. Po 3 rundach na czele tabeli z identyczną ilością punktów znajdują się Giżycko i Jeziorak. Tuż za nimi ze stratą zaledwie 2 pkt plasuje się Legia Warszawa.

Szczecińska załoga zajmuje 5 miejsce. Polska Ekstraklasa Żeglarska to projekt oparty o sport na wysokim poziomie. Jego uczestnikami są czołowe polskie kluby żeglarskie walczące o tytuł Klubowego Mistrza Polski.

Sportowe emocje będą towarzyszyć wszystkim przebywającym w tym czasie na przystani przy ul. Przestrzennej 19. Zapraszamy do wspólnego kibicowania i dopingowania zawodników. Na lądzie nie będzie brakowało atrakcji dla kibiców.

Stoisko Sail Szczecin, leżaki, food trucki, żeglarskie gry i zabawy oraz animacje dla najmłodszych, a popołudniami wspólne ogniska i biesiady umilą czas tym, którzy odwiedzą Centrum Żeglarskie.

W sobotę o godz. 16.00 zapraszamy na koncert IGA’cki Band. Do wspólnego kibicowania zapraszamy w sobotę i niedzielę, 24-25 sierpnia w godz. 10.00-18.00. Przystań Centrum Żeglarskiego mieści się przy ul. Przestrzennej 19.

W czasie zawodów najłatwiej będzie dojechać na miejsce komunikacją miejską. Tuż przy bramie wjazdowej znajduje się przystanek autobusowy Centrum Żeglarskie, na którym zatrzymują się autobusy linii C, H, 56, 72, 93, 96. Można też wybrać się na przystań rowerem. Ulicą Przestrzenną wiedzie komfortowa ścieżka rowerowa, a na terenie Centrum Żeglarskiego bez problemu zostawimy rower w bezpiecznym miejscu. (oprac. mij)

Komentarze

Zeglarski Szczecin
Szczecin na ten weekend zamienia się w żeglarską stolicę Polski! I dobrze niech mieszkańcy wiedzą, że nie tylko żaglowce są u nas.
2019-08-23 12:34:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie