Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Uczestnicy rajdu żeglarskiego „Set Sails” zwiedzają Szczecin

Data publikacji: 10 sierpnia 2019 r. 17:01
Ostatnia aktualizacja: 11 sierpnia 2019 r. 09:41
Uczestnicy rajdu żeglarskiego „Set Sails” zwiedzają Szczecin
 

Setka żeglarzy z m.in. Danii, Chorwacji i Litwy uczestniczących w rajdzie żeglarskim „Set Sails” organizowanym w ramach projektu South Coast Baltic, odwiedziła nasze miasto. Szczecin jest jednym z przystanków rajdu na trasie Bornholm – Greifswald.

Termin wizyty nie jest przypadkowy, to właśnie ze względu na Pyromagic jednostki zacumowały przy naszych nabrzeżach. W projekcie unijnym South Coast Baltic Szczecin jest promowany jako miasto organizujące największe wydarzenia plenerowe. 

W czasie dwudniowej wizyty żeglarze biorą udział w spacerach miejskich z przewodnikiem, poznają Szczecin, zwiedzą najciekawsze miejsca i oczywiście podziwiają jeden z największych festiwali sztucznych ogni na własne oczy. W sobotę podczas wycieczki m.in. skosztowali szczecińskich pasztecików i odwiedzili rzemieślnicze browary.

- Szczecin jest przepiękny – mówią jednogłośnie uczestnicy. – Mamy bardzo ciekawie zaplanowany pobyt i doskonałą opiekę.

Żeglarze ze Szczecina wypłyną w niedzielę. Będą kierować się przez Zalew Szczeciński na Pomorze Przednie do Krumminu i Greifswaldu, skąd do 14 sierpnia przepłyną do Kröslin, gdzie zakończą swoją przygodę.

South Coast Baltic to program, w ramach którego 14 regionalnych stowarzyszeń turystycznych i żeglarzy z Niemiec (Pomorze Przednie), Danii (Bornholm), Polski (Zachodniopomorskie, Pomorskie), Litwy (region Kłajpedy) i Rosji (obwód kaliningradzki) połączyło siły, aby skuteczniej promować wyjątkowy region sportów wodnych na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Region ten charakteryzuje się nietkniętą przyrodą, żywą historią i kulturą, niekończącymi się plażami, wyjątkowymi krajobrazami zatok, lagun i rzek oraz ciepłą gościnnością.

(isz)

Fot. ŻSTW

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA