Triathlon. Trzy dystanse, setki uczestników [GALERIA]

Data publikacji: 21 lipca 2019 r. 16:19
Ostatnia aktualizacja: 22 lipca 2019 r. 11:02
Triathlon. Trzy dystanse, setki uczestników

Ponad 600 zawodników ukończyło niedzielny Triathlon Szczecin. Na najdłuższym, blisko 113 kilometrowym dystansie triumfował Dawid Jakubowski, a najliczniej obsadzoną konkurencję 56,5 km wygrał Litwin Vytas Vasilevicius.

Jak pierwsi wystartowali uczestnicy najdłuższego dystansu. W pierwszej konkurencji pływaniu w Odrze wyraźną przewagę uzyskał Dawid Jakubowski. Zawodnik TTS Tri Team Hamburg powiększył różnicę nad rywalami w jeździe na rowerze i mimo zdecydowanie słabszego biegu na mecie (4.18,57) miał blisko minutę przewagi na drugim Mateuszem Borkiem (Triathlon YMCA Kraków). Trzeci był Maciej Borowiak (JOKŚ Team) - 4.21,52. Z dystansem 113 km poradziło sobie też pięć pań, a najszybsza z nich i 37 w stawce była Agnieszka Fijołek-Warszawska (Kuźnia Triathlonu) - 4.50,49)

Na połowę krótszym dystansie wygrał Litwin Vytas Vasilevicius (2.02,08) wyprzedzając Marka Grodzickiego (CTS System) 2.02,29 po rewelacyjnym biegu. Na trzecim miejscu zameldował się Christopher Pietruczuk (2.05,10), a pierwsza wśród pań linię mety minęła Anna Peterek (2.17,00).

Dystans 28 kilometró najszybciej pokonał Filip Szymonik (Endless Pai - 1.00,53), a kolejne miejsca na podium przypadły Bartoszowi Smędzie (Ironmen CS Polska - 1.01,36) i Michałowi Marciniakowi (UKS Cityzek - 1.01,39). na 11 miejscu finiszowała Joanna Woźniak (Ironmen Szczecin - 1.07,56).

W rywalizacji sztafet najlepszy czas wykręciła Zgrupka Mix Team z dwoma paniami w składzie Michaliną Wardęgą, Katarzyną Przybylską i Marcinem Robakowskim.