Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Komunikacja podczas triathlonu

Data publikacji: 19 lipca 2019 r. 17:03
Ostatnia aktualizacja: 26 lipca 2019 r. 12:16
Komunikacja podczas triathlonu
 

W niedzielę odbywać się będzie Triathlon Szczecin 2019. Jednak z utrudnieniami w ruchu kierowcy już się muszą liczyć. 

Pierwsze zmiany zostały już wprowadzone - zamknięty został parking od strony nabrzeża na ul. Wendy. Od godziny 18 w piątek (19 lipca) na ulicach: Energetyków, Gdańskiej, Estakadzie Pomorskiej, moście im. Pionierów Miasta Szczecin, Eskadrowej, Hangarowej, Struga i Zwierzynieckiej na wewnętrznych pasach ruchu zostanie zablokowana możliwość lewoskrętu. Natomiast od godziny 19 wyłączony będzie prawy pas ruchu ulicy Nabrzeże Wieleckie – od mostu Długiego do zjazdu w Bulwar Piastowski.

Największe blokady ruchu zostaną wprowadzone z samego rana w niedzielę. Od godziny 6 nie będzie można przejechać ulicami: św. Floriana, Władysława IV, Zbożową i Wendy, zaś na Energetyków, Gdańskiej, Estakadzie Pomorskiej, moście im. Pionierów Miasta Szczecin, Eskadrowej, Hangarowej, Struga i Zwierzynieckiej całkowicie wyłączone będą lewoskręty na skrzyżowaniach. Pierwotna organizacja ruchu będzie stopniowo przywracana po zakończeniu wydarzenia, około godziny 18.

Zmianom ulegnie też funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Autobusy będą jeździć alternatywną trasą w niedzielę od godziny 4.30 do zakończenia imprezy.

Linia pospieszna B będzie omijać przystanek Rondo Ułanów Podolskich; linia 52 w kierunku Tkackiej od godz. 8 pojedzie zmienioną trasą pomiędzy przystankami Port Centralny a Wyszyńskiego, zawracając pod Estakadą Pomorską; linia 64 w kierunku Klucza pojedzie inną drogą od skrzyżowania ulic Struga i Gryfińskiej do przystanku Jaśminowa ZUS – nieczynny będzie przystanek Bagienna, ale uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek na ul. Hangarowej; linia 65 w kierunku ronda Ułanów Podolskich pojedzie z takimi samymi zmianami co linia 64 – linia 66 w kierunku Podjuch również, ale nie zatrzyma się na tymczasowym przystanku na ul. Hangarowej; linia 71 w kierunku Basenu Górniczego zmieni trasę pomiędzy przystankami Gryfińska i Bagienna, jadąc i zawracając pod mostem Pionierów – linia 77 w kierunku osiedla Bukowego również; linia 79 w kierunku osiedla Słonecznego, linia 84 w kierunku Kijewa i linia 93 w kierunku Basenu Górniczego pojadą z takimi samymi zmianami co linie 64 i 65, pomijając przystanek Bagienna, ale zatrzymując się na tymczasowym przystanku na ul. Hangarowej; linia 97 w kierunku osiedla Bukowego pojedzie ze zmianami pomiędzy przystankami Gryfińska i Bagienna.

(isz)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Leniwy organizator
2019-07-21 01:44:48
Przygotowałem pachołki na trasie już w piątek. Zalepiłem znaki dopuszczające prędkość 70km/h również w piątek, starą taśmą malarską, którą miałem po remoncie u babci (tę nową, co na fakturę kupiłem, dam synowi) Wiem, że w Szczecinie są miejsca dwupasmowe gdzie można rozwijać większą prędkość ale nie dbam o to. Ważne, że jestem poważanym urzędnikiem i to, że drogówka na tym zarobi- mam z nimi układ, będę mógł sobie przekraczać bez konsekwencji. Odpocznę do wtorku rano, potem ten pieprznik ogarnę. Obywatelu jeśli dostaniesz mandat to tylko i wyłącznie z własnej głupoty. Bo ja jestem mądry,wiem jaki procent z każdego mandatu dostanę. To aż pięć dni! A ty obywatelu, kierowco się nie zapluj z nerwów, zawsze będziesz przez administrację w dupę kopany. Howgh!
zielony
2019-07-19 22:27:31
Kto z myślących organizuje takie imprezy na drodze krajowej nr 10? Mamy w Szczecinie tyle miejsc do uprawiania sportów biegowych jak Park Kasprowicza,Lasek Arkoński,itd. Co to za bieganie w smrodzie spalin po drodze krajowej?
beee
2019-07-19 20:40:15
kolejna atrakcja jaka zgotował mieszkańcom "Korek Krzystek"

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA