Triathlon. Pół tysiąca śmiałków

Data publikacji: 2018-07-22 18:07
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-23 09:13
Wywietleń: 1140 339729

Ponad 500 zawodników ukończyło kolejną edycję Triathlonu Szczecin, a zwycięstwa na wszystkich trzech dystansach odnieśli szczecinianie.

W najliczniej obsadzonej konkurencji 56,5 km na mecie pierwszy zameldował się Wojciech Garguła (2:05.15), a wśród pań  Dominika Zielińska. Z dystansem tym z powodzeniem zmierzyli się też dwaj byli piłkarze - Marek Walburg i Bartosz Ława.

Na dystansie 28,25 km najszybszy okazał się Bartosz Smęda (1:01.06), a z mężczyznami dzielnie rywalizowały na tresie kobiety. Najszybsza z nich Claudia Weiss (1:13.17) finiszowała na 15 pozycji.

Nie zabrakło także śmiałków, którzy postanowili spędzić na trasie triathlonu kilku godzin i pokonać morderczy dystans 113 km. Najlepiej trudy rywalizacji wytrzymał Marcin Michałowski, który na przypłynięcie 1900 m w Odrze, przejechanie 90 kilometrów na rowerze i przebiegnięcie kolejnych 21 kilometrów potrzebował niespełna cztery i pół godziny (4:27.49).

Co ciekawe konkurencję tę ukończyło sześć kobiet, a na 30 miejscu dotarła do mety Ewelina Nowak (Białe Błota). (woj)