Tenis stołowy. WTT w Budapeszcie [GALERIA]

Data publikacji: 27 lipca 2022 r. 14:58
Ostatnia aktualizacja: 27 lipca 2022 r. 15:03
Tenis stołowy. WTT w Budapeszcie

Tomokazu Harimoto (Japonia) i Wang Manyu (Chiny) wygrali turniej WTT Champions w grze pojedynczej, który rozgrywany był w ramach cyklu „European Summer Series” w Budapeszcie. Turniej trwał od 18 do 23 lipca.

W sobotę poznaliśmy triumfatorów najbardziej prestiżowej imprezy – WTT Champions. W grze pojedynczej mężczyzn po zwycięstwo sięgnął Japończyk Tomokazu Harimoto. Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni w finałowym meczu pokonał Lin Gaoyuana (Chiny) 4:3 (3:11, 7:11, 12:14, 11:6, 11:6, 13:11, 11:9).

W gronie kobiet zwyciężyła Wang Manyu (Chiny), wygrywając w decydującym spotkaniu ze swoją rodaczką Wang Yidi (Chiny) 4:2 (11:9, 11:4, 9:11, 11:7, 7:11, 11:7).

Z kolei w zakończonym w piątek turnieju WTT Feeder najlepiej w zmaganiach singlowych zaprezentowali się reprezentanci Chin. Wśród mężczyzn triumfował Lin Shindong, a w gronie kobiet He Zhoujia. Turniej gry podwójnej mężczyzn wygrali Chen Chian-An i Feng Yi-Hsin z Tajwanu, a w kategorii kobiet na najwyższym stopniu podium stanęli Zhu Chengzhu i Lee Ho Ching (Hongkong). W piątej konkurencji rozegranej podczas turnieju WTT Feeder w Budapeszcie - w grze mieszanej zwyciężyli Lin Shindong i Kuai Man z Chin.

- W turnieju udział wzięła cała światowa czołówka. Dużą niespodzianką jest wygrana Patricka Franziski z turniejową jedynką Ma Longiem. Dojście do półfinału niemieckiego zawodnika, to europejski sukces tenisa stołowego. W gronie kobiet nadal dominują azjatki i nie było tutaj większych zaskoczeń - opisał zawody w Budapeszcie Rafał Buczek, grający trener Top-Spinu Szczecin.

###

Polscy tenisiści stołowi łącznie zdobyli 12 medali w Letnich Igrzyskach Europejskich Virtus 2022. W Krakowie rywalizowali sportowcy niepełnosprawni intelektualnie.

W singlu brązowe medale wywalczyli Krystyna Łysiak (UKA Dziesiątka Nowa Sól), Marek Chybiński i Damian Fira (obaj GZSN Start Gorzów Wielkopolski), a w zawodach open, w których połączono wszystkie klasy, po złoto sięgnął Damian Fira, po srebro Dorota Nowacka ( UKS Jola Kraków), a po brąz Ewa Cychowska (UKS Tempo 25 Olsztyn). Trenerem głównym polskiej reprezentacji tenisistów stołowych niepełnosprawnych był Andrzej Ochal.

Wcześniej Krystyna Łysiak i Dorota Nowacka stanęły na najwyższym stopniu podium w grze podwójnej, zaś w grach podwójnych srebro zdobyli: Marek Chybiński i Damian Fira oraz Marek Chybiński i Dorota Nowacka, a brąz Ewa Cychowska i Francuzka Feve. W turnieju drużynowym srebro wywalczyli Marek Chybiński i Damian Fira, a brąz Dorota Nowacka, Krystyna Łysiak i Ewa Cychowska.

- Chybiński i Fira to zawodnicy, którzy są bardzo zaangażowani w trening. Dodatkowo obydwaj trenują w zaprzyjaźnionej z nami Gorzovii Gorzów Wielkopolski, a poziom ich gry oraz rozwoju jest wysoki. Andrzej Ochal od lat zajmuje się tenisem stołowym osób niepełnosprawnych i nie jest to pierwszy sukces pod wodzą tego trenera - opisał zmagania w Krakowie R. Buczek.

###

Za nami VI wakacyjny turniej FETS. W miniony weekend zwyciężył Jarosław Bęćkowski, drugi był Krzysztof Rusiecki, a trzecie miejsce zajęła Karolina Ligocka. Rozgrywki odbywają się w każdą niedzielę, w Szczecinie - przy ulicy Łukasińskiego 110 (Fabryka Energii).

- W minioną niedzielę zagrało 28 osób, a zapisanych było 32. Spadek frekwencji jest spowodowany pogodą i sezonem urlopowym. Turniej przebiegł sprawnie, a spotkania rozegraliśmy w trzech grupach A, B i C. Poziom w każdej z nich był wyrównany. Wszystko odbyło się w fajnej i sportowej atmosferze. Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na kolejny, siódmy wakacyjny turniej - opisał niedzielny turniej R. Buczek.

Na niedzielny, amatorski turniej tenisa stołowego można się zapisać przez stronę: www.czasnarozrywke.pl. (Tenis stołowy - zachodniopomorskie).

Zapisy trwają do soboty, do godziny 19.00.