Tenis stołowy. Mistrzostwa Europy Weteranów w Rimini [GALERIA]

Data publikacji: 06 lipca 2022 r. 09:14
Ostatnia aktualizacja: 06 lipca 2022 r. 09:14
Tenis stołowy. Mistrzostwa Europy Weteranów w Rimini

W dniach 25. czerwca – 2. lipca 2022 roku odbyły się w Rimini, Mistrzostwa Europy Weteranów. Polacy zdobyli osiem medali - cztery srebrne i cztery brązowe. Srebrne medale wywalczyli: Artur Daniel - gra pojedyncza (40-44 lat), Wojciech Tebecio - gra pojedyncza (45-49 lat), Artur Daniel/Maciej Rakowicz - gra podwójna (40-44 lat) i Regina Kasprzak/Monika Goggel (Szwajcaria) - gra podwójna (55-59 lat). Brązowe medale wywalczyli: Dorota Borkowska - gra pojedyncza (50-54 lat), Dorota Paluch - gra pojedyncza (60-64 lat), Paweł Stopiński/Wojciech Tebecio - gra podwójna (45-49 lat) i Dorota Borkowska/Emilia Kijok - gra podwójna (40-44 lat).

Jeżeli chodzi o reprezentantów naszego województwa, to Karin Kmiecik (45-49 lat) w turnieju głównym ukończyła zawody na miejscu 17-30, zaś w grze podwójnej zajęła pozycję 9-16. Iwona Rosik (50-54 lat) w turnieju głównym w grze podwójnej zajęła miejsce 17-32, zaś indywidualnie nie dostała się do turnieju głównego i grając w turnieju pocieszenia ukończyła zmagania na miejscu 5-8. Władysław Zbylut (65-69 lat) w turnieju głównym w grze pojedynczej i podwójnej zajął miejsce 33-64, a Janusz Żukowski (65-69 lat) w turnieju głównym w grze pojedynczej był na miejscu 16-32, zaś w grze podwójnej 33-64. Zbigniew Brach (65-69 lat) w turnieju głównym w grze pojedynczej zajął miejsce 65-128, zaś w grze podwójnej (60-64 lat), w niższej kategorii wiekowej, również zajął miejsce 65-128.

###

W dniach 1-3 lipca, odbyły się w fińskim Pajulahti - Europejskie Para Igrzyska Młodzieży. Na podium zmagania drużynowe w klasie 6-10 zakończyły Magdalena Pawlasek i Barbara Jabłonka. Polki w rywalizacji drużynowej, która odbyła się systemem „każdy z każdym”, pokonały Norwegię 2:0, Hiszpanię 2:1 i łączony zespół Wielkiej Brytanii i Danii 2:1 oraz uległy włosko-rumuńskiej parze Elena Elli/Ioana Tepelea 0:2 i ostatecznie sklasyfikowane zostały na drugiej pozycji.

###

Za nami III wakacyjny turniej FETS. W miniony weekend zwyciężył Cezary Kurdel, drugi był Krzysztof Rusiecki, a trzecie miejsce zajął Krzysztof Wasielewski. Rozgrywki odbywają się w każdą niedzielę, w Szczecinie - przy ulicy Łukasińskiego 110 (Fabryka Energii).

- W minioną niedzielę zagrało 29 osób, choć zapisało się 32. Obecnie dużo ludzi przebywa na urlopach. Na turnieju pojawiły się cztery, nowe osoby. Każda grupa finałowa prezentuje poziom adekwatny do swoich umiejętności. W ten weekend ponownie zagraliśmy systemem grupowym - opisał niedzielny turniej Rafał Buczek, grający trener Top-Spinu Szczecin.

Na niedzielny, amatorski turniej tenisa stołowego można się zapisać przez stronę: www.czasnarozrywke.pl. (Tenis stołowy - zachodniopomorskie).

Zapisy trwają do soboty, do godziny 19.00.