Tenis stołowy. Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego w Świdwinie [GALERIA]

Data publikacji: 22 czerwca 2022 r. 20:53
Ostatnia aktualizacja: 24 czerwca 2022 r. 10:12
Tenis stołowy. Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego w Świdwinie

19 czerwca odbył się w Świdwinie, I Powiatowy Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Gośćmi Honorowymi zawodów byli Senatorowie RP Janusz Gromek i Anna Bańkowska, Burmistrz miasta Świdwina Piotr Feliński, Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKZ im.Stefana Żeromskiego Daniel Nowak oraz Prezes klubu Technik Świdwin Rafał Terlecki. Turniej rozegrano w 5-ciu kategoriach: Szkoły podstawowe klasy 1-5, Szkoły podstawowe klasy 6-8, Amatorzy, Weterani +45 i Seniorzy - OPEN, a w zawodach wystąpiło 82 zawodników.

W kategorii klasy podstawowe 1-5 zawody wygrał Filip Olbracht (Zalew Stepnica), druga była Michalina Stępień (Czarni Pieszcz), a na trzecim miejscu uplasował się Antoni Stańczyk (KTS Kołobrzeg). W kategorii klasy podstawowe 6-8 najlepszy był Marcel Góra (Mewa Resko), drugi był Karol Sukurenko (KTS Kołobrzeg), a trzeci Marcel Kula (Technik Świdwin). W kategorii amatorzy turniej wygrał Jarosław Kaczemba (Dobra), druga była Karyna Lvova (STS Połczyn-Zdrój), a trzeci Bartosz Ślązak (Gryfice). W kategorii Seniorzy - OPEN zwyciężył Konrad Pyra, przed Kacprem Pyrą (obaj Visonex LUKS TOP Wierzbięcin), a trzecie miejsce zajął Damian Szczerba (Champion Police). Wszyscy zawodnicy są wychowankami klubu ze Świdwina. W kategorii weterani 45 + zawody wygrał Henryk Dzida (Team Tenis 2005 Białogard), drugi był Bogusław Tymejczyk (ATS Stargard), a trzeci Romuald Lewandowski (Mewa Resko).

- Jeden z większych turniejów w regionie, gdzie pojawiło się wielu ciekawych zawodników i osobistości, a poziom gier był wysoki - opisał zmagania w Świdwinie Rafał Buczek, grający trener Top-Spinu Szczecin.

###

Za nami I wakacyjny turniej FETS. W miniony weekend zwyciężyła Karolina Ligocka, drugi był Krzysztof Rusiecki, a na trzecim miejscu uplasował się Bartosz Gałamaga. Rozgrywki odbywają się w każdą niedzielę, w Szczecinie - przy ulicy Łukasińskiego 110 (Fabryka Energii).

Już w najbliższy weekend 26 czerwca, zostaną rozdane nagrody za poprzedni, trzeci cykl rozgrywek. Poprzednią edycję wygrał Krzysztof Wasielewski, drugi był Jacek But, a trzeci Paweł Reichelt. Kolejne pozycje zajęli: Bartosz Gałamaga, Karolina Ligocka i Rafał Stawiński. Wyżej wymieniona szóstka zawodników zostanie nagrodzona przez organizatorów turnieju.

- W minioną niedzielę zagrało 30-stu zawodników, choć zapisało się 36-ciu. Turniej podzielony został na trzy grupy: 1-8, 9-16 i 17-30. Chciałem, żeby każdy zawodnik sobie pograł. W pierwszych dwóch grupach poziom był wysoki. O poszczególnych lokatach zadecydowała dyspozycja dnia. Pierwsza 16-tka graczy prezentowała wyrównany poziom, natomiast grupa ostatnia, ciągle stara się podnosić swoje umiejętności - opisał niedzielny turniej R. Buczek.

Na niedzielny, amatorski turniej tenisa stołowego można się zapisać przez stronę: www.czasnarozrywke.pl. (Tenis stołowy - zachodniopomorskie). Zapisy trwają do soboty, do godziny 19.00.