Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Tenis stołowy. Indywidualne Mistrzostwa Województwa w Międzyzdrojach

Data publikacji: 15 czerwca 2022 r. 18:52
Ostatnia aktualizacja: 17 czerwca 2022 r. 11:43

12 czerwca, odbyły się w Międzyzdrojach - Indywidualne Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Seniorów i Seniorek w tenisie stołowym. W grze pojedynczej mężczyzn wygrał Karol Rudomina, drugi był Krystian Gaik, a trzeci Bartosz Jemilianowicz. W grze pojedynczej kobiet najlepsza była Katarzyna Grzegorczuk, drugie miejsce zajęła Martyna Moskwa, a trzecie Kinga Łosińska. W grze podwójnej mężczyzn, najlepszy okazał się duet Bartosz Jemilianowicz i Mikołaj Olejnik. W grze podwójnej kobiet wygrała para Karolina Kania i Agnieszka Grzywacz, zaś w grze podwójnej mieszanej najlepsi byli Kinga Łosińska i Bartosz Jemilianowicz.

- Turniej odbył się bez zawodników pierwszoligowych, a wielu graczy z drugiej ligi również nie pojawiła się na zawodach. Rozdano 32 medale, a rozgrywki trwały od godziny 10-tej do 18-tej. Do dyspozycji było 12 stołów - opisał turniej nad morzem Rafał Buczek, grający trener Top-Spinu Szczecin.

###

11 czerwca odbył się w Sianowie, turniej tenisa stołowego z okazji 42-lecia NSZZ Solidarność. Jednym z organizatorów zawodów był pierwszoligowy klub Darz Bór Karnieszewice. Wśród zawodników licencjonowanych turniej wygrał Adrian Więcek, drugi był Artur Daniel, a trzeci Karol Szarmach. Kolejne miejsca zajęli: Szymon Malicki i Jakub Perek.

- Mocno obsadzony turniej. W zawodach udział wzięło 22 zawodników, którzy posiadają licencje zawodnicze i odpowiednio wcześniej zapisali się na turniej. Przyjechali ludzie z regionu, a rywalizacja była na poziomie Superligi - opisał zawody R. Buczek.

###

11 czerwca odbyły się w Bierzwniku - Indywidualne Mistrzostwa Województwa Żaków i Żaczek. W turnieju zwyciężyli faworyci. Wśród żaków najlepszy był Szymon Koper (SALOS Szczecin), drugi Kryspin Szymanowski (Iskra Łasko), a trzeci Cezary Ogorzałek (STS Połczyn-Zdrój). Wśród żaczek najlepsza okazała się Zofia Kochanek (Chrobry Międzyzdroje), druga była Lena Wawreńczuk (Perła Połczyn-Zdrój), a na trzecim uplasowała się Jagna Jarczak (Chrobry Międzyzdroje). W grze podwójnej żaków najlepszy był duet Szymon Koper i Stanisław Cydzik (SALOS Szczecin), zaś wśród żaczek Zofia Kochanek i Dagmara Tutek (Chrobry Międzyzdroje). Najwięcej zawodników do turnieju wystawił klub Teniga Szczecin: 11 chłopców i 3 dziewczynki. Po ośmiu swoich graczy miały Iskra Łasko i Chrobry Międzyzdroje.

###

Za nami dziesiąty turniej FETS, czyli amatorskie rozgrywki tenisa stołowego, który kontynuuje trzeci cykl rozgrywek. W miniony weekend zwyciężył Jarosław Bęćkowski, drugi był Krzysztof Rusiecki, a na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Wasielewski. Rozgrywki odbywają się w każdą niedzielę, w Szczecinie - przy ulicy Łukasińskiego 110 (Fabryka Energii).

- W ciepły, niedzielny poranek wystartowało 36 osób. Poziom gry i wiek zawodników był bardzo zróżnicowany. Najmłodszy z nich miał 11 lat, a najstarszy 74. Zawodnicy dobrze bawili się na turnieju i wciąż podnoszą swoje umiejętności. Jesteśmy zadowoleni z przeprowadzonych zawodów - opisał turniej R. Buczek.

Na niedzielny, amatorski turniej tenisa stołowego można się zapisać przez stronę: www.czasnarozrywke.pl. (Tenis stołowy - zachodniopomorskie). W najbliższą niedzielę rusza kolejny, czwarty cykl rozgrywek, który składa się z 10-ciu turniejów. Zapisy trwają do soboty, do godziny 19.00.