Tenis stołowy. Indywidualne Mistrzostwa Wojewódzkie w Stepnicy [GALERIA]

Data publikacji: 31 maja 2022 r. 18:27
Ostatnia aktualizacja: 04 czerwca 2022 r. 08:27
Tenis stołowy. Indywidualne Mistrzostwa Wojewódzkie w Stepnicy

28 maja odbyły się w Stepnicy Indywidualne Mistrzostwa Wojewódzkie Skrzatów i Skrzatek. Wśród skrzatek najlepsza była Dorota Plonder (Sucha Koszalińska), drugie miejsce zajęła Joanna Marcinkiewicz (Perla Połczyn-Zdrój), a trzecie Hanna Jelonek (Chrobry Międzyzdroje). Wśród skrzatów najlepszy był Olivier Czuczak (KTS Koszalinianin Koszalin), drugi był Adam Wroński (Sucha Koszalińska), a trzeci Antoni Antończak (Teniga Szczecin).

- Po raz kolejny należy wspomnieć o klubie Teniga Szczecin, gdzie wykonywana jest najlepsza praca z dziećmi, przez trenerów i współdziałającymi z nimi rodzicami. W SP 33 odpowiedzialni za tenis stołowy są Paweł Kibała i Dawid Janicki. W Zalewie Stepnica dobrze z młodzieżą pracuje Karol Kania. Inne miejsca dobrze szkolące młodzież to Chrobry Międzyzdroje i ośrodek w Dębnie. Te dzieciaki to nasza przyszłość i kiedyś będą grały w klubach z naszego województwa - opisał szkolenie w klubach Rafał Buczek, grający trener Top-Spinu Szczecin.

###

W dniach 26-29 maja, odbyły się w Nowym Dworze Mazowieckim Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. W grze pojedynczej mężczyzn Dawid Kosiński (Griffin's Spin Szczecin) zajął miejsce 17-24, a Damian Szczerba (Champion Police) i Kacper Pyra (Visonex Top Wierzbięcin) byli na pozycjach 33-48. W grze podwójnej Dawid Kosiński i Jakub Zochniak (Guks Gorzkowice) zajęli miejsce 5-8, a Damian Szczerba w parze Kacprem Pyrą zajęli pozycję 9-16. W grze mieszanej Dawid Kosiński i Magda Płotka (KTSK GOSRiT Luzino) zajęli miejsce 9-16, zaś Damian Szczerba w parze z Anitą Chudy (LKTS Luboń) byli na pozycji 9-16. W kategorii drużynowej, województwo zachodniopomorskie I w składzie Dawid Kosiński i Damian Szczerba zajęło miejsce 5-8.

- Dobra postawa Dawida Kosińskiego, który po walce przegrał z Radosławem Chrześcianem (ATS Lublin) 3:4. W grze pojedynczej największą niespodzianką była przegrana w finale Samuela Kulczyckiego z Arturem Grelą. W kategorii drużynowej nasi zawodnicy zagrali na miarę swoich możliwości - opisał mistrzostwa R. Buczek.

###

W dniach 27-29 maja odbyły się w Dębicy, Mistrzostwa Polski Młodzików. W grze pojedynczej Zuzanna Kmiecik (Griffin's Spin Szczecin) i Judyta Chodyniecka (Zalew Stepnica) przegrały swoje spotkania i zajęły końcowe pozycje. Wśród młodzików Cyprian Marczak (KTS Koszalinianin Koszalin) zajął miejsce 9-16, a Karol Sukurenko (KTS Kołobrzeg) był 17-24. W grze podwójnej, para Zuzanna Kmiecik i Judyta Chodyniecka przegrała swoje spotkanie i odpadła z rywalizacji. Wśród młodzików Cyprian Marczak w parze z Julianem Korzusem (KS Nowa Era Toruń) zajął miejsce 5-8, a Karol Sukurenko (KTS Kołobrzeg) w parze z Sebastianem Musiałem (UMLKS Radomsko) był na miejscu 9-16. W grze drużynowej nasze województwo reprezentował klub KTS Kołobrzeg, w składzie Karol Sukurenko i Antoni Stańczyk i zajął miejsce 17-24.

###

Za nami ósmy turniej FETS, czyli amatorskie rozgrywki tenisa stołowego, który kontynuuje trzeci cykl rozgrywek. W miniony weekend zwyciężył Krzysztof Rusiecki, drugi był Jarosław Bęćkowski, a na trzecim miejscu uplasował się Marek Redzimski. Rozgrywki odbywają się w każdą niedzielę, w Szczecinie - przy ulicy Łukasińskiego 110 (Fabryka Energii).

- W zawodach wystartowało 38 zawodników. Poziom gry jest coraz wyższy, a dużo zawodników trenuje również w tygodniu. Liczę, że w najbliższych tygodniach przekroczymy liczbę 50-ciu osób i po raz kolejny pobijemy rekord frekwencji - zakończył R. Buczek.

###

W najbliższą niedzielę, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, dzieci do szesnastego roku życia, będą mogły bezpłatnie wziąć udział w amatorskim turniej FETS. Natomiast w najbliższą środę w Fabryce Energii, od godziny 17-tej do późnych godzin wieczornych, dzieci będą mogły nieodpłatnie pograć w tenisa stołowego.

Na przełomie czerwca i lipca, Fabryka Energii organizować będzie kurs trenerski według modelu szkoleniowego Jerzego Grycana. Jest to kurs dla wszystkich osób, które chcą się szkolić na trenera tenisa stołowego. Zajęcia mają potrwać 3 dni. Informacji w tej sprawie udziela Rafał Buczek: Rafal@top-spin.pl, tel. 502 758 431.