Tenis stołowy. Chrobry Międzyzdroje i Darz Bór Karnieszewice bez awansu do elity

Data publikacji: 07 czerwca 2022 r. 23:52
Ostatnia aktualizacja: 08 czerwca 2022 r. 07:56
Chrobry Międzyzdroje - radość po pierwszym spotkaniu. Źródło: Facebook UKS "Chrobry" Międzyzdroje

W dniach 3-4 czerwca, Chrobry Międzyzdroje rozegrał spotkania barażowe z drugim zespołem AZS UE Wrocław II i nie awansował do Ekstraklasy kobiet tenisa stołowego. Oba mecze odbyły się we Wrocławiu. W piątek zespół Chrobrego wygrał 6:4, natomiast w sobotnim rewanżu uległ 4:6. O końcowym wyniku zadecydował bilans wszystkich setów. Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa Alicji Łebek, która wygrała wszystkie pojedynki indywidualne.

- W rewanżu lepiej zagrał przeciwnik. Obydwa zespoły miały tyle samo punktów, więc zadecydowały sety, a konkretnie jeden. Po dokładnym przeliczeniu było 42:41 dla drużyny z Wrocławia - Podsumował spotkanie R. Buczek, grający trener Top-Spinu Szczecin.

###

Darz Bór Karnieszewice nie awansował do Superligi tenisa stołowego. W meczu rewanżowym, rozegranym w Sianowie, przegrał z zespołem UKS Villa Verde Olesno 1:9. Jedyny punkt dla gospodarzy zdobył Bartosz Szarmach. W pierwszym spotkaniu zespół z Karnieszewic przegrał 3:7. W zespole gości grał Radek Mrkvicka, czeski zawodnik, który w tym sezonie nie przegrał ani jednej partii, kończąc zmagania ze 100% skutecznością.

- W meczu rewanżowym świetnie zagrała drużyna przeciwna. Kibice niestety nie pomogli i mieliśmy miażdżące zwycięstwo zespołu gości. Wielka szkoda - opisał pojedynek R. Buczek.

###

W dniach 4-5 czerwca, odbyły się w Olkuszu, Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków. Wśród żaczek najwyższe miejsce zajęła Zofia Kochanek (Chrobry Międzyzdroje), która ukończyła zawody na miejscu 33-48. Dagmara Tutaj i Jagna Jarczak (Obie Chrobry Międzyzdroje) zajęły pozycje 49-64. Wśród żaków najlepszy był Szymon Koper (SALOS Szczecin), który był na miejscu 9-16, zaś Stanisław Cydzik (SALOS Szczecin) zajął pozycję 33-48. W grze podwójnej najlepiej wypadł duet Szymon Koper i Piotr Matkowski (Pionier GOKiS Kleszczewo), który zajął miejsce 5-8.

- Bardzo dobra gra duetu Koper-Matkowski, którzy w grze podwójnej doszli do ćwierćfinału - mówi R. Buczek.

###

W dniach 3-5 czerwca, odbyły się w Gliwicach, Indywidualne Mistrzostwa Polski Weteranów. W grze pojedynczej kobiet, w kategorii 50-59 lat, miejsce 9-10 zajęła Iwona Rosik, a w kategorii 65-69 lat, Halina Kiersznicka była trzecia. Wśród panów w kategorii 50-59 lat, Artur Sawoch - zawodnik z Gorzowa, ale grający na co dzień w zespole STS Dębno, ukończył zawody na miejscu 25-32. W przedziale wiekowym 60-64 lat, Antoni Biedziuk (Szczecinek) ukończył zmagania na miejscu 9-12, zaś w kategorii 65-69 lat, Janusz Żukowski był 5-6, Andrzej Krawczyk (Szczecinek) 13-16, Władysław Zbylut (Koszalin) 17-18, a Zbigniew Brach (Szczecinek) 19-35. W grze podwójnej kobiet, w kategorii wiekowej 50-64 lat, Iwona Rosik w parze z Dorotą Borkowską (Wrocław), zajęły miejsce drugie, a w kategorii wiekowej 65-74 lat, Halina Kiersznicka w parze z Anną Maruszczak (Lublin), ukończyły zawody na miejscu pierwszym. W grze podwójnej mężczyzn, w kategorii wiekowej 50-59 lat, Artur Sawoch w parze z Piotrem Kowalczykiem (Nawojów Łużycki) zajęli miejsce 5-8. W kategorii wiekowej 60-64 lat, Ireneusz Moralewicz (Goleniów) w parze ze Zbigniewem Gruszką (Grodziec), zajęli miejsce 17-32. Zbigniew Brach w parze z Maciejem Maszkiewiczem (Wrocław) zajęli pozycję 17-32, a Antoni Biedziuk w parze z Waldemarem Glanowskim (Olkusz), ukończyli zmagania na miejscu 5-8. W kategorii wiekowej 65-69 lat, Janusz Żukowski w parze z Andrzejem Gryczanem (Witnica), byli na pozycji 5-8, zaś Andrzej Krawczyk w parze z Janem Klemendorfem (Ostrołęka), ukończyli zawody na pozycji 3-4. W grze mieszanej, Halina Kiersznicka w parze z Ryszardem Berką (Nakło nad Notecią) zajęli miejsce 9-16, a Iwona Rosik w parze z Michałem Wojewódką (Grudziądz), ukończyli zawody na pozycji 5-8.

###

Za nami dziewiąty turniej FETS, czyli amatorskie rozgrywki tenisa stołowego, który kontynuuje trzeci cykl rozgrywek. W miniony weekend zwyciężył Jarosław Bęćkowski, drugi był Paweł Szymański, a na trzecim miejscu uplasował się Tomasz Kolenda. Rozgrywki odbywają się w każdą niedzielę, w Szczecinie - przy ulicy Łukasińskiego 110 (Fabryka Energii).

- W zawodach wystartowało 36 zawodników. Mamy okres komunijny i kilku zawodników zabrakło, ale i tak jestem zadowolony z przeprowadzonego turnieju. Cały czas utrzymujemy wysoki poziom gry, a w tygodniu część zawodników rozwija swoje umiejętności. Na uwagę zasługuje wysoki poziom finału B, gdzie zagrało wielu zawodników, którzy regularnie zasilają finał A - zakończył R. Buczek.

Na niedzielny, amatorski turnieje tenisa stołowego można się zapisać przez stronę: www.czasnarozrywke.pl. (Tenis stołowy - zachodniopomorskie). Zapisy trwają do soboty, do godziny 19.00.