W Bierzwniku rozegrano Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego LZS, w których rywalizowało prawie 100 uczestników.
Celem turnieju było uczczenie 80-lecia Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, wyłonienie mistrzów województwa Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS-ów w różnych kategoriach oraz popularyzacja tenisa stołowego w województwie zachodniopomorskim.
Wyniki:
Kobiety: 1. Julia Tryhub (Mewa Resko), 2. Karolina Ligocka (Piast Gryfino), 3. Iwona Rosik (Griffin's-Spin Szczecin).
Skrzaty: 1. Nikodem Szymaniak (Perła Połczyn-Zdrój), 2. Kornelia Golińska (Perła Połczyn-Zdrój), 3. Jan Działak (Iskra Łasko).
Żaki: 1. Antoni Kruszak (STS Dębno), 2. Borys Wojtaś (Technik Świdwin), 3. Antoni Działak (Iskra Łasko).
Młodzik: 1. Julia Golba (Perła Połczyn-Zdrój), 2. Karol Chałan (Iskra Łasko), 3. Milena Szymanowska (Iskra Łasko).
Młodzież: 1. Kryspin Szymanowski (Griffin's-Spin Szczecin), 2. Jakub Chałan (Griffin's-Spin Szczecin), 3. Michał Gałka.
Senior: 1. Rafał Szarycki (Champion Police), 2. Łukasz Pietryga (Griffin's-Spin Szczecin), 3. Wojciech Kuc (Mewa Resko).
Master: 1. Dariusz Znajewski (Mewa Resko), 2. Mariusz Furgała (Technik Świdwin), 3. Wojciech Kurowski (Piast Gryfino).
Master+: 1. Dariusz Poźniak (SALOS Szczecin), 2. Waldemar Żelazek (ZTTS Złocieniec), 3. Sylwester Dziuba (Piast Gryfino).
Debel: 1. Dariusz Znajewski i Julia Tryhub, 2. Łukasz Pietryga i Kryspin Szymanowski, 3. Adrian Rowiński (Top-Spin Szczecin) i Patrycja Korzeniowska (Zalew Stepnica).
Zdobywcy I, II i III miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy i medale.
Organizatorami turnieju byli: Zachodniopomorski Związek Tenisa Stołowego, Zachodniopomorskie Zrzeszenie LZS, Gminne Centrum Sportu, Rekreacji i Kultury w Bierzwniku, Iskra Łasko, Gmina Bierzwnik i Zarząd Powiatu Choszczeńskiego.
###
Z okazji dnia dziecka odbyło się w Policach trzydniowe zgrupowanie tenisa stołowego pod hasłem "Dzieciaki do stołów - Dzień Dziecka w ruchu".
Był to czas pełny sportowych emocji, treningów i międzynarodowej integracji. W piątek odbył się wspólny trening, który wprowadził uczestników w sportową atmosferę wydarzenia. Sobota była dniem drużynowych wyzwań i gier integracyjnych, które połączyły dzieci z Polski i Niemiec, rozwijając współpracę ponad granicami. W niedzielę rozegrano emocjonujący turniej, który pozwolił uczestnikom sprawdzić swoje umiejętności i przeżyć sportowe emocje.
To był wyjątkowy czas pełen radości, aktywności i współpracy pokazujący, że przy stole każdy może się świetnie bawić.
Udział w turnieju był bezpłatny.
###
W Fabryce Energii odbył się 227 turniej FETS i ósmy pn. "Wiosna", a w turnieju udział wzięło 29 zawodników.
Zawody wygrał Łukasz Zięcina, drugi był Andrzej Mozol, a trzeci Michał Kurek. Tuż za podium uplasował się Mykhailo Myronenko.
Już 7 czerwca rozegrany zostanie 228 turniej FETS. Cykl turniejów podzielony jest na 10 kolejek, a pod koniec każdego rozdawane są wartościowe nagrody. Organizator zaprasza do rywalizacji wszystkich amatorów i sympatyków tenisa stołowego - w tym dzieci, młodzież, kobiety oraz osoby niepełnosprawne. Spotkania odbywają się zawsze w Fabryce Energii przy ulicy Łukasińskiego 110. Start rozgrywek o godz. 10. ©℗
(PR)