Sobota, 27 czerwca 2026 r. 
REKLAMA

Tenis stołowy. Otwarte Mistrzostwa Województwa LZS w Bierzwniku [GALERIA]

Data publikacji: 06 czerwca 2026 r. 21:47
Ostatnia aktualizacja: 20 czerwca 2026 r. 14:49
Tenis stołowy. Otwarte Mistrzostwa Województwa LZS w Bierzwniku
 

W Bierzwniku rozegrano Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego LZS, w których rywalizowało prawie 100 uczestników.

REKLAMA

Celem turnieju było uczczenie 80-lecia Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, wyłonienie mistrzów województwa Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS-ów w różnych kategoriach oraz popularyzacja tenisa stołowego w województwie zachodniopomorskim.

Wyniki:

Kobiety: 1. Julia Tryhub (Mewa Resko), 2. Karolina Ligocka (Piast Gryfino), 3. Iwona Rosik (Griffin's-Spin Szczecin).

Skrzaty: 1. Nikodem Szymaniak (Perła Połczyn-Zdrój), 2. Kornelia Golińska (Perła Połczyn-Zdrój), 3. Jan Działak (Iskra Łasko).

Żaki: 1. Antoni Kruszak (STS Dębno), 2. Borys Wojtaś (Technik Świdwin), 3. Antoni Działak (Iskra Łasko).

Młodzik: 1. Julia Golba (Perła Połczyn-Zdrój), 2. Karol Chałan (Iskra Łasko), 3. Milena Szymanowska (Iskra Łasko).

Młodzież: 1. Kryspin Szymanowski (Griffin's-Spin Szczecin), 2. Jakub Chałan (Griffin's-Spin Szczecin), 3. Michał Gałka.

Senior: 1. Rafał Szarycki (Champion Police), 2. Łukasz Pietryga (Griffin's-Spin Szczecin), 3. Wojciech Kuc (Mewa Resko).

Master: 1. Dariusz Znajewski (Mewa Resko), 2. Mariusz Furgała (Technik Świdwin), 3. Wojciech Kurowski (Piast Gryfino).

Master+: 1. Dariusz Poźniak (SALOS Szczecin), 2. Waldemar Żelazek (ZTTS Złocieniec), 3. Sylwester Dziuba (Piast Gryfino).

Debel: 1. Dariusz Znajewski i Julia Tryhub, 2. Łukasz Pietryga i Kryspin Szymanowski, 3. Adrian Rowiński (Top-Spin Szczecin) i Patrycja Korzeniowska (Zalew Stepnica).

Zdobywcy I, II i III miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy i medale.

Organizatorami turnieju byli: Zachodniopomorski Związek Tenisa Stołowego, Zachodniopomorskie Zrzeszenie LZS, Gminne Centrum Sportu, Rekreacji i Kultury w Bierzwniku, Iskra Łasko, Gmina Bierzwnik i Zarząd Powiatu Choszczeńskiego.

###

Z okazji dnia dziecka odbyło się w Policach trzydniowe zgrupowanie tenisa stołowego pod hasłem "Dzieciaki do stołów - Dzień Dziecka w ruchu".

Był to czas pełny sportowych emocji, treningów i międzynarodowej integracji. W piątek odbył się wspólny trening, który wprowadził uczestników w sportową atmosferę wydarzenia. Sobota była dniem drużynowych wyzwań i gier integracyjnych, które połączyły dzieci z Polski i Niemiec, rozwijając współpracę ponad granicami. W niedzielę rozegrano emocjonujący turniej, który pozwolił uczestnikom sprawdzić swoje umiejętności i przeżyć sportowe emocje.

To był wyjątkowy czas pełen radości, aktywności i współpracy pokazujący, że przy stole każdy może się świetnie bawić.

Udział w turnieju był bezpłatny. 

###

W Fabryce Energii odbył się 227 turniej FETS i ósmy pn. "Wiosna", a w turnieju udział wzięło 29 zawodników.

Zawody wygrał Łukasz Zięcina, drugi był Andrzej Mozol, a trzeci Michał Kurek. Tuż za podium uplasował się Mykhailo Myronenko.

Już 7 czerwca rozegrany zostanie 228 turniej FETS. Cykl turniejów podzielony jest na 10 kolejek, a pod koniec każdego rozdawane są wartościowe nagrody. Organizator zaprasza do rywalizacji wszystkich amatorów i sympatyków tenisa stołowego - w tym dzieci, młodzież, kobiety oraz osoby niepełnosprawne. Spotkania odbywają się zawsze w Fabryce Energii przy ulicy Łukasińskiego 110. Start rozgrywek o godz. 10. ©℗

(PR)

 

 

REKLAMA
Tylko zalogowani użytkownicy mają możliwość komentowania
Zaloguj się Zarejestruj
REKLAMA
REKLAMA