Tenis stołowy. Mistrzostwa skrzatów w Bierzwniku [GALERIA]

Data publikacji: 06 czerwca 2024 r. 17:17
Ostatnia aktualizacja: 06 czerwca 2024 r. 17:17
Tenis stołowy. Mistrzostwa skrzatów w Bierzwniku

W Bierzwniku rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Skrzatek i Skrzatów, a w zawodach udział wzięło 17 zawodników i 7 zawodniczek.

Wśród skrzatek zwyciężyła Zofia Płotka (SL SALOS RP Połczyn-Zdrój), wyprzedzając Larę Kilarską (Chrobry Międzyzdroje) i Katarzynę Ślepowrońską (Teniga Szczecin). Wśród skrzatów wygrał Hubert Górski (Teniga Szczecin), drugi był Antoni Kruszak (STS Dębno), a trzeci Witold Ogorzałek (SL SALOS RP Połczyn-Zdrój).

Mistrzostwa rozgrywane były systemem pucharowym do dwóch porażek o 3. miejsce z tyłu, a rywalizacja we wszystkich pojedynkach toczyła się do 3. wygranych setów.

Organizatorami zawodów byli: Zachodniopomorski Związek Tenisa Stołowego i GCSiR Bierzwnik.

###

W Fabryce Energii odbył się siódmy turniej FETS pn. "Hope Boskie Ciao", w którym udział wzięło 27 zawodników, a finały rozegrano w trzech grupach A, B i C.

Był to 126. turniej od początku istnienia rozgrywek. FETS to skrót od słów: Fabryka Energii i Top-Spin Szczecin, czyli miejsca rozgrywania turnieju i klubu, który organizuje zawody.

W grupie A wygrał Andrzej Mozol, który wyprzedził Jarosława Bęćkowskiego i Norberta Wetklo. W grupie B zwyciężył Sławomir Kukkuk, drugi był Sławomir Chodorowski, a trzeci Jan Merta. W grupie C najlepszy był Piotr Kukkuk, drugi Marcel Ławik, a trzeci Jonatan Sychowicz.

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się ósmy turniej FETS. Cykl turniejów podzielony jest na 10 kolejek, a pod koniec każdego cyklu rozdawane są wartościowe nagrody. Organizator zaprasza do rywalizacji wszystkich amatorów i sympatyków tenisa stołowego - w tym dzieci, młodzież, kobiety oraz osoby niepełnosprawne. Spotkania odbywają się zawsze w Fabryce Energii przy ulicy Łukasińskiego 110. Start rozgrywek o godz. 10. ©℗ (PR)