poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Sport > Stypendia dla młodych sportowców. Kto zrobi skok w marzenia?

Stypendia dla młodych sportowców. Kto zrobi skok w marzenia?

Stypendia dla młodych sportowców. Kto zrobi skok w marzenia?
Data publikacji: 2020-05-07 09:26
Wywietleń: 727 454144

Nasza mistrzyni w skoku o tyczce Monika Pyrek ogłosiła nabór do funduszu stypendialnego „Skok w marzenia". Jest to wsparcie finansowo-merytoryczne dla perspektywicznych sportowców w wieku od 16 do 25 lat.

Marzenia to takie małe i większe pragnienia, niektóre wypowiadane głośno, inne często pozostają w głowie, czy w sercu, ale… uwaga! Nadszedł moment, by młodzi sportowcy się otworzyli i opowiedzieli o czym marzą, bo akurat Fundacja Moniki Pyrek ruszyła z kolejną edycją funduszu stypendialnego.

- Wiem, jak ciężkie są początki. To właśnie dlatego, razem z firmą Netto Polska, postanowiliśmy zrobić coś, co pomoże młodym ludziom na początku ich sportowej drogi - mówi Monika Pyrek, była lekkoatletka, wicemistrzyni świata w skoku o tyczce i inicjatorka akcji #skokwmarzenia.

Celem działania funduszu jest wsparcie rozwoju karier sportowych młodych i wyjątkowo uzdolnionych ludzi. Fundacja Moniki Pyrek, razem z partnerem funduszu - firmą Netto, wyszukuje perspektywicznych sportowców i otacza ich fachową opieką merytoryczną i finansową. Nagroda to stypendium w wysokości dziesięciu tysięcy złotych. Zostanie wybranych 10 osób. Ponadto, Rada Funduszu, w której poza Moniką Pyrek zasiadają jeszcze: Aleksander Doba, prezes Netto Janusz Stroka oraz Maciej Kurzajewski, służy fachową radą.

- Wszyscy mogą podzielić się inną wiedzą. To jest przydatne dla sportowców, bo czasami mają wątpliwości i nie mają kogo zapytać. Dzięki naszej inicjatywie ci młodzi ludzie mogą uzyskać pomoc i wsparcie od ekspertów z różnych dziedzin. Ponadto, w samej idei funduszu nie do końca chodzi o to, by tworzyć fabrykę mistrzów. Wspieramy sportowców z sukcesami, ale także tych na początku swojej drogi. Jeżeli ktoś osiągnie sukces, to pękamy z dumy, ale zdajemy sobie sprawę, że będziemy tylko malutką cegiełką w całej układance. Z ogromną przyjemnością śledzimy poczynania stypendystów - kontynuuje Monika Pyrek.

Jedna ze stypendystek Aleksandra Rudzińska-Mirosław po raz drugi zdobyła mistrzostwo świata we wspinaczce. Uzyskała też kwalifikację olimpijską. Sukcesy odniosły też m.in. lekkoatletka - Pia Skrzyszowska, Julia Sanecka specjalizująca się w triathlonie czy pływająca Zuzanna Herasimowicz. Fundusz jest skierowany do osób pomiędzy 16 a 25. rokiem życia.

- Zwracamy również uwagę, że w wieku młodzieżowca, nie mając kwalifikacji do kadry seniorskiej, młodzi ludzie stoją przez poważną decyzją. Bywa, że rezygnują z uprawiania sportu, jeżeli znajdują się poza centralnymi strukturami. Fundacja chce im pomóc i dać szansę na rozpoczęcie studiów i kontynuację kariery sportowej bez obaw o swoją przyszłość - podsumowuje Monika Pyrek.

Nabór do IV edycji trwa do 31 maja 2020 r. Szczegóły dotyczące Funduszu są dostępne na stronie www.fundacjamonikipyrek.pl, w zakładce Fundusz Stypendialny oraz na profilach Fundacji Moniki Pyrek w mediach społecznościowych.

(oprac. mij)

Fot. Ryszard Pakieser

Stypendia dla młodych sportowców. Kto zrobi skok w marzenia?

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie