czwartek, 29 października 2020.
Strona główna > Nauka > Konkurs „Moc na start”. Szczecińscy uczniowie ze stypendium Enei

Konkurs „Moc na start”. Szczecińscy uczniowie ze stypendium Enei

Konkurs „Moc na start”. Szczecińscy uczniowie ze stypendium Enei
Data publikacji: 2019-12-30 07:37
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Wywietleń: 923 435616

Enea zorganizowała konkurs, w którym uczniowie jej szkół patronackich mogli zdobyć stypendia na rozwój swoich pasji. Wśród laureatów była drużyna Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych ze Szczecina.

Pierwsza, pilotażowa edycja konkursu była kierowana do uczniów szkół objętych patronatem Grupy Enea. To trzynaście placówek na terenie jej działania. W nich kształcą się przyszli eksperci branży energetycznej oraz potencjalni pracownicy Enei. Do finału dostało się sześć dwuosobowych drużyn z pięciu szkół patronackich – z Bydgoszczy, Chodzieży, Połańca, Poznania i Szczecina (Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych „Wizja energetyki przyszłości”).

– Uczestnicy konkursu walczyli o stypendia w wysokości 3 000 zł, które będą mogli przeznaczyć na realizacje indywidualnych celów, zgodnie ze specjalnym planem stypendialnym. Dla jednych będzie to zakup sprzętu elektronicznego, dla innych – programów do nauki zawodu. Wszystko po to, by rozwijać praktyczne umiejętności i zainteresowanie pracą w branży – tłumaczy Aneta Pelczarska, dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Enei.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym dwuosobowe zespoły uczniów, we współpracy z nauczycielami, opracowywały koncepcję swojej wizji energetyki przyszłości. W drugim, finałowym etapie sześć najlepszych zespołów zaprezentowało przygotowane rozwiązania. Podczas finału zorganizowanego w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej konkursowe jury, składające się z ekspertów Enei i Politechniki Poznańskiej, wyróżniło trzy zwycięskie zespoły uczniów z Chodzieży, Połańca i Szczecina.

Konkurs „Moc na start” został objęty honorowym patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Urzędu Regulacji Energetyki. Jego celem jest promowanie wśród młodzieży wiedzy o energetyce – o nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązaniach stosowanych w tej branży, a także o trendach i przed nią stojących wyzwaniach. Konkurs, dzięki zaangażowaniu ekspertów Enei, którzy dzielą się swoją wiedzą z uczniami, rozwija zainteresowania poznawcze i badawcze uczniów oraz ich praktyczne umiejętności.

Dla Enei współpraca ze szkołami jest istotnym elementem budowania nowoczesnego, opartego o nowe technologie i współpracę z ekspertami, szkolnictwa branżowego i technicznego. Dynamicznie rozwijający się rynek pracy wymaga od pracodawców aktywnego uczestnictwa w procesie kształcenia przyszłych specjalistów. Dlatego Enea aktywnie włącza się w rozwój kompetencji uczniów klas elektrycznych i energetycznych w szkołach należących do jej sieci patronackiej. Robi to m.in. poprzez wsparcie doposażania szkolnych pracowni, przyjmowanie uczniów na praktyki, przeprowadzanie warsztatów z doradztwa zawodowego dla uczniów i nauczycieli w ramach programu „Fajna szkoła – dobry zawód – niezła kariera” oraz organizację pokazów ratowniczych. Ponadto Grupa Enea organizuje wycieczki edukacyjne dla uczniów, m.in. na coroczne targi EXPOPOWER w Poznaniu oraz na poligon szkoleniowy Enei Operator w Łagowie (woj. lubuskie), a także wspólnie ze szkołami promuje kształcenie w zawodach takich jak technik elektryk i technik energetyk.

(ip)

Fot. Enea

 

Konkurs „Moc na start”. Szczecińscy uczniowie ze stypendium Enei Konkurs „Moc na start”. Szczecińscy uczniowie ze stypendium Enei Konkurs „Moc na start”. Szczecińscy uczniowie ze stypendium Enei Konkurs „Moc na start”. Szczecińscy uczniowie ze stypendium Enei Konkurs „Moc na start”. Szczecińscy uczniowie ze stypendium Enei

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie