niedziela, 17 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > W Policach stypendia za artystyczne osiągnięcia

W Policach stypendia za artystyczne osiągnięcia

W Policach stypendia za artystyczne osiągnięcia
Data publikacji: 2019-11-07 07:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-07 08:47
Wywietleń: 479 426146

Młodzi artyści z Polic zostali docenieni przez burmistrza, radnych i urzędników. Aż 21 z nich dostało stypendia. To laureaci i wyróżnieni na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach. Nagrody trafiły też do dorosłych lokalnych animatorów kultury.

- Dzisiaj stypendia trafią do 21 młodych osób, tak się składa, że w tym roku do samych dziewcząt - mówi Witold Stefański, naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury UM w Policach. - To osoby, które realizują swoje pasje i osiągają sukcesy: w teatrze, tańcu, muzyce... - Wiemy, że to rozwijanie talentów często wiąże się z kosztami. I gmina chce tym młodym osobom pomagać także finansowo. W tym dniu burmistrz Polic wręcza także dwie bardzo ważne nagrody. To dla osób, które bardzo dużo wnoszą w kulturę lokalną.

Te nagrody dla dorosłych otrzymali: Piotr Broda i Piotr Biniek.

- Piotr Broda to osoba, która ma największy wpływ na to, czego słuchamy podczas większych i mniejszych imprez w naszej gminie - przedstawiał laureata Witold Stefański. - To osoba, która dokonuje często bardzo trudnych wyborów, jak zaspokoić różne gusta i jak dbać o to, żeby ta muzyka, z którą mamy kontakt w naszej gminie, była najwyższych lotów. Nie raz już mieliśmy okazję wysłuchać wspaniałych koncertów w naszej gminie, to często jego zasługa - jego wybór, jego decyzje i też jego odpowiedzialność.

- Piotr Biniek jest inżynierem mechanikiem, dziennikarzem prasowym (był związany także z redakcją "Kuriera Szczecińskiego" - red.), telewizyjnym, wykładowcą akademickim, pisarzem, jest konstruktorem instrumentów muzycznych - mówił naczelnik. - Ale chcielibyśmy go docenić za to, co robi dla społeczności całej gminy, a szczególnie społeczności sobie najbliższej: Węgornika, gdzie mieszka, oraz tej bliskiej sobie wsi - Tanowa. Udało mu się wokół siebie zintegrować dużą grupę ludzi, dla których muzyka jest ważna. Śpiewają, koncertują w kraju i za granicą. Stworzyli utwór "Świdwie Sanctus - natura i człowiek w dźwięku i obrazie", nawiązuje on do otoczenia, przyrody. Pan Piotr jest takim wielkim animatorem kultury w tej naszej miejscowości. 

- Było mi bardzo miło wręczyć tym młodym osobom nagrody - podsumował spotkanie Władysław Diakun, burmistrz Polic. - Liczę, że te stypendia pozwolą im się rozwijać twórczo i będziemy się tutaj z nimi spotykać także w kolejnych latach.

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz

Na zdjęciu: Piotr Biniek odbiera nagrodę od burmistrza Polic Władysława Diakuna

 

W Policach stypendia za artystyczne osiągnięcia W Policach stypendia za artystyczne osiągnięcia W Policach stypendia za artystyczne osiągnięcia W Policach stypendia za artystyczne osiągnięcia W Policach stypendia za artystyczne osiągnięcia W Policach stypendia za artystyczne osiągnięcia

Komentarze

-
Takie wsparcie to ogromna motywacja i forma docenienia czyjegoś talentu, a także przykład dla innych, że warto się kształcić i rozwijać swoje umiejętności.
2019-11-07 08:36:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie