Środa 05 października 2022r. 
REKLAMA

Siatkówka. Fabiola zamyka skład Chemika

Data publikacji: 2022-08-18 12:28
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-18 13:11
Siatkówka. Fabiola zamyka skład Chemika
Ekipa Chemika od kilku dni przygotowuje się do debiutu w turnieju siatkówki plażowej PreZero Grand Prix PLS. Fot Facebook Grupa Azoty Chemik Police  

Chemik Police zamknął skład na nowy sezon w Tauron Lidze siatkarek. Do zespołu jako ostatnia dołączyła rozgrywająca z Brazylii Josefa Fabiola Almeida de Souza.

Nowa siatkarka będzie jedną z trzech rozgrywających w ekipie mistrza Polski. Wcześniej klub ogłosił pozyskanie Słowaczki Lenki Oveckovej, a w klubie pozostanie rehabilitująca się po operacji kolana Marlena Kowalewska. Reprezentantka Polski ma już za sobą pierwsze zajęcia z piłkami, ale jej pełny powrót na parkiet spodziewany jest dopiero późną jesienią.

Josefa Fabiola ma 39 lat i sporo reprezentacyjnych sukcesów m.in dwa medale mistrzostw świata (srebro w 2010 i brąz w 2014). W swojej karierze reprezentowała głównie kluby z Brazylii. Rok spędziła również w rosyjskim Dinamo Krasnodar, a dwa lata w szwajcarskim Voléro Zurych. Rozgrywająca ma na swoim koncie sześć medali mistrzostw Brazylii, w tym dwa złote. Dwukrotnie wygrała również mistrzostwo Szwajcarii, a także dwa puchary i jeden superpuchar tego kraju. Z ekipą z Krasnodaru zdobyła z kolei Puchar Rosji i triumfowała w Pucharze CEV.

Przygotowania do nowego sezon Chemik rozpocznie 29 sierpnia. Od kilku dni w rytmie treningowym są jednak już trzy siatkarki ekipy mistrzyń Polski, które w najbliższy poniedziałek w Warszawie rozpoczną rywalizację w cyklu PreZero Grand Prix PLS w siatkówce plażowe. W składzie Chemika na ten turniej są Iga Wasilewska, Monika Jagła i Marta Pol,  a skład wzmocnią siatkarki z dużym doświadczeniem w plażówce Justyna Tylutki, Jagoda Gruszczyńska. Aneta Kaczmarek i Michaela Kubickova.

W pierwszym meczu turnieju w Warszawie Chemik zmierzy się z BKS Bielsko. Rywalki w ubiegłorocznej edycji imprezy zajęły trzecie miejsce. Dla Chemika poniedziałkowy mecz będzie debiutem w plażowym cyklu PreZero Grand Prix PLS. ©℗(woj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jurek
2022-08-18 13:54:28
Chemik zatrudnił czterdziestoletnią "staruszkę", a do tego z nazwiskiem Souza, które źle się kojarzy polskim kibicom. No, ale zobaczymy, czy Josefa Fabiola wytrzyma kondycyjnie cały sezon.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA