Piłka nożna. Zwycięstwo Pogoni w pierwszym sparingu

Data publikacji: 25 czerwca 2021 r. 14:55
Ostatnia aktualizacja: 26 czerwca 2021 r. 09:30

Podczas obozu przygotowawczego do nowego sezonu piłkarze Pogoni Szczecin rozegrali swój pierwszy sparing, wysoko pokonując rywala z PKO BP Ekstraklasy.

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 3:0 (3:0); 1:0 Jean Carlos Silva (5), 2:0 Sebastian Kowalczyk (25 karny
), 3:0 Kacper Smoliński (29).

Pogoń (I połowa): Dante Stipica - Paweł Stolarski, Igor Łasicki (36 Kryspin Szcześniak), Benedikt Zech, Luís Mata - Jean Carlos Silva (36 Marcel Wędrychowski), Kacper Smoliński, Damian Dąbrowski, Rafał Kurzawa, Sebastian Kowalczyk - Luka Zahovič

Pogoń (II połowa): Jakub Bursztyn - Jakub Bartkowski, Kóstas Triantafyllópoulos, Mariusz Malec, Hubert Matynia - Michał Kucharczyk, Maciej Żurawski, Kamil Drygas, Alexander Gorgon, Marcel Wędrychowski (59 Mariusz Fornalczyk) - Adrian Benedyczak (77 Hubert Turski)

Zagłębie (I połowa): Dominik Hładun - Jakub Wójcicki, Lorenco Šimić, Kamil Kruk, Saša Balić - Konrad Handzlik, Łukasz Poręba, Jewgienij Baszkirow, Daniel Dudziński, Saša Živec - Karol Podliński

Zagłębie (II połowa): Kacper Bieszczad - Kacper Chodyna, Kamil Kruk, Damian Oko, Mateusz Bartolewski - Jakub Bednarczyk, Łukasz Łakomy, Jakub Żubrowski, Filip Starzyński, Adam Ratajczyk - Karol Podliński (59 Patryk Szysz)

Pogoń rozpoczęła grę wysokim pressingiem od samego początku. Już w 5. minucie portowcy objęli prowadzenie. Po dobrej akcji zespołowej, w której udział brali Paweł Stolarski, Kacper Smoliński i Jean Carlos Silva piłka trafiła do tego ostatniego, który mocnym strzałem z niedużej odległości otworzył wynik. Szczecinianie napierali coraz mocniej z każdą kolejną minutą i stwarzali sobie kolejne okazje. Przed szansą na strzelenie gola stawali m.in. Rafał Kurzawa, czy Luka Zahović. To właśnie ten drugi zawodnik był faulowany w 25. minucie w polu karnym, a rzut karny skutecznie wykorzystał Sebastian Kowalczyk. Chwilę później było już 3:0. Tym razem dośrodkowanie Luisa Maty zamknął strzałem głową Kacper Smoliński. Portowcy bardzo mocno naciskali, przeważali i stwarzali kolejne sytuacje.

Po zmianie stron obie drużyny wymieniły niemal całe jedenastki. Zagłębie mogło szybko zacząć odrabianie strat. W 52. minucie Kostas Triantafyllopoulos faulował w polu karnym rywala i tym razem to Zagłębie miało jedenastkę. Naprzeciw Jakuba Bursztyna stanął wychowanek SALOS-u Szczecin Filip Starzyńskii pojedynek wygrał bramkarz. W drugiej części gry częściej atakowało Zagłębie, a Pogoń odgryzała się akcjami m.in. Michała Kucharczyka, Mariusza Fornalczyka, czy Kamila Drygasa. Przy coraz silniej padającym deszczu każda z drużyn miała swoje okazje bramkowe, ale ostatecznie więcej goli nie padło i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Pogoni 3:0.

Kolejne spotkanie sparingowe odbędzie się we wtorek, a rywalem portowców będzie słowacki MFK Rużomberok.