Sobota 21 maja 2022r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Turniej Kadr Powiatowych ZZPN

Data publikacji: 2022-01-29 08:16
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-29 08:16
Piłka nożna. Turniej Kadr Powiatowych ZZPN
Najlepsi zachodniopomorscy piłkarze z roczników 2010 i 2011 wyłonieni podczas konsultacji, spotkali się na turnieju, który odbył się pod balonem na Pogoni. Fot. ZZPN  

Od września 2021 roku do stycznia 2022 roku przeprowadzone zostały przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej konsultacje selekcyjne dla roczników 2010 i 2011 w celu wyłonienia najbardziej uzdolnionych chłopców z województwa zachodniopomorskiego.

- Najwięcej utalentowanych zawodników pochodzi z mniejszych miejscowości, dlatego zrobimy wszystko, aby w naszym województwie nie przeoczyć żadnego talentu - mówi prezes ZZPN i wiceprezes PZPN do spraw szkoleniowych Maciej Mateńko.

Całe województwo zostało podzielone geograficznie na 6 stref, a jedną z nich tworzy Szczecin z Policami. W każdej strefie odbyły się konsultacje, gdzie związkowi trenerzy obserwowali od 30 do 40 zawodników, dzięki czemu szkoleniowcy obejrzeli ponad 450 chłopców z 80 klubów. Po tych konsultacjach wybrane zostały reprezentacje stref, które spotkały się w Szczecinie na Turnieju Kadr Powiatowych ZZPN. Dla zawodników, którzy z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w turnieju, zostanie zorganizowana jeszcze jedna konsultacja, która jest planowana na marzec.

- Docelowo chcemy wybrać około 30-osobową, dosyć szeroką kadrę - powiedział Jakub Śpiegowski, trener kadry rocznika 2010. - Jednak nie będzie to twór zamknięty. Nadal będziemy robić dodatkowe konsultacje i sprawdzać kolejnych chłopców. Może nawet uda się stworzyć kadrę chłopców późno dojrzewających. Wymaga to ogromnego nakładu pracy i sporo poświęconego czasu, ale chcemy próbować różnych rozwiązań. Dla tych chłopców to duże wyróżnienie i być może dodatkowa motywacja do pracy, nie chcemy się więc zamykać na wąską grupę tylko z wiodących klubów. Nie chcemy też przegapić żadnego chłopca. Przecież w tych mniejszych ośrodkach jest niezwykle dużo wyróżniających się zawodników. Trenerzy kadr w Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej działali tak wcześniej w roczniku 2009, my tak działamy w roczniku 2010 i tym samym śladem idą koledzy z rocznikiem 2011.

(mij)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA