Środa 16 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Trzech kandydatów na prezesa ZZPN

Data publikacji: 2021-05-10 17:39
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-11 08:48
Piłka nożna. Trzech kandydatów na prezesa ZZPN
Prezes Jan Bednarek (z lewej) nawiązał przygraniczną współpracę z Meklemburgią Pomorzem Przednim, a na zdjęciu widzimy go po podpisaniu umowy z prezydentem niemieckiego landowego związku Joachimem Masuchem. Fot. ZZPN  

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej poinformował, że w wymaganym terminie, czyli do 21 kwietnia, wymaganą liczbę poparć klubów (zgodnie ze Statutem ZZPN) przedstawiło trzech kandydatów na funkcję prezesa zarządu.

W gronie tym jest dotychczasowy prezes Jan Bednarek, koszaliński polityk i przedsiębiorca, który funkcję sprawuje już od czterech kadencji, a ponieważ ostatnia została przedłużona z powodu pandemii, więc zachodniopomorskim związkiem kieruje już 17 lat, a funkcję objął po ŚP Stanisławie Nizio.

Kolejnym kandydatem (przedstawiamy listę kandydatów w kolejności alfabetycznej) jest Piotr Dykiert, były dziennikarz Polskiego Radia Szczecin, działacz sportowy (współzałożyciel klubu Olimpia Szczecin, były dyrektor do spraw sportu Urzędu Miasta Szczecina) i jeszcze do niedawna czynny sędzia piłkarski, a z gwizdkiem pożegnał się przed rozpoczęciem kampanii wyborczej.

Trzecim kandydatem jest Maciej Mateńko, trener piłkarski, najwięcej sukcesów osiągający z młodzieżą (m.in. mistrzostwo Polski juniorów z Chemikiem Police). Jego brat Kamil Mateńko był sędzią piłkarskim.

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze, podczas którego odbędą się wybory na prezesa ZZPN na kadencję 2021-2025 odbędą się w piątek 21 maja o godz. 17 w Policach, z powodu rygorów sanitarnych, na trybunach hali Zespołu Szkół przy ul. Siedleckiej, gdzie swoje mecze rozgrywają siatkarki Chemika.

Postanowiliśmy dać możliwość zaprezentowania się na naszych łamach wszystkim kandydatom i dziś publikujemy pierwszy wywiad. ©℗ (mij)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

toi
2021-05-11 08:34:10
tylko nie ten komuch z koszalina
szczecinianin
2021-05-10 22:55:06
No i gdzie ten wywiad redaktorze mij, bo chciałem przeczytać ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ