czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Rapa piłkarzem grudnia

Piłka nożna. Rapa piłkarzem grudnia

Piłka nożna. Rapa piłkarzem grudnia
Data publikacji: 2016-12-19 14:38
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-19 14:38
Wywietleń: 917 187199

Cornel Rapa uznany został przez sportową redakcję „Kuriera Szczecińskiego” za najlepszego piłkarza grudnia. Wynika tak z ocen, jakie przyznajemy po każdym ligowym i pucharowym meczu. 

Pogoń rozegrała w grudniu trzy ligowe spotkania, w których nie odniosła zwycięstwa. Piłkarzem, do którego można było mieć najmniej zastrzeżeń był 26-letni rumuński prawy obrońca.

Oceny, które wystawiamy po każdym meczu są zawsze opisowe, ale zamieniając je na skalę punktową (duże brawa, to 5 punktów, oklaski – 4, solidny ligowiec – 3, poniżej średniej – 2, poniżej przyzwoitości – 1, występ zaliczony – bez oceny) wychodzi, że to właśnie były reprezentant Rumunii był najlepszym piłkarzem Pogoni w minionym miesiącu.

Pozyskany trzy miesiące temu piłkarz zebrał 12 punktów, czyli w skali od 1 do 5 miał wysoką średnią 4 punkty na jedno spotkanie. W dwóch poprzednich meczach był najlepszym piłkarzem Pogoni, w spotkaniu kończącym sezon zagrał słabiej, ale nie na tyle, by zostać wyprzedzonym przez jakiegokolwiek innego gracza.

Punktowali w trzech meczach

Piłkarze Pogoni w grudniu punktowali w trzech meczach. To był tak samo słaby miesiąc, jak ten pierwszy – w lipcu. Minęło zatem sporo czasu, a drużyna znalazła się w tym samym miejscu, jak na początku sezonu, kiedy nowy trener dopiero zaczynał swoją pracę.

Najpoważniejszymi rywalami Rapy do miana piłkarza grudnia byli: Jakub Słowik, Adam Frączczak i Sebastian Rudol (każdy z nich ze średnią 3 punkty na mecz).

Słowikowi, podobnie jak Kudle pamiętane są głównie dość spektakularne wpadki i poniekąd słusznie, bo bramkarze są ostatnią instancją i wymaga się od nich szczególnej odpowiedzialności. Słowik jednak poza fatalnym meczem z Zagłębiem (a w praktyce poza fatalną jedną interwencją, bo w pozostałych sytuacjach spisywał się dobrze), w pozostałych wypadał albo bardzo dobrze (ze Śląskiem wybronił rzut karny), albo solidnie (ostatni mecz z Termaliką).

Strzelał tylko Frączczak

Frączczak był w grudniu jedynym piłkarzem Pogoni, który potrafił strzelać gole - jednego z rzutu karnego, drugiego z akcji, natomiast Rudol zanotował jeden występ znakomity (z Zagłębiem), ale dwa pozostałe już słabe (ze Śląskiem i Termaliką). Jeżeli ustabilizuje formę, a ma na to duże szanse, to stanie się klasowym obrońcą.

Trzy razy punktowało ośmiu piłkarzy. Spośród nich najsłabsze noty zebrał Takafumi Akahoshi (średnia 2 punkty na mecz), poniżej oczekiwań wypadli też: Adam Gyurcso i Kamil Drygas (obaj ze średnią 2,3 na mecz).

Cornal Rapa w dwóch na trzy mecze był uznawany za najlepszego naszego piłkarza. W meczu ze Śląskiem wywalczył rzut karny, a w spotkaniu z Zagłębiem zaliczył asystę. Brał zatem udział w każdej akcji portowców zakończonej golem. W spotkaniu z Termaliką był już mniej aktywny i drużyna gola już nie zdobyła.

Pisaliśmy o Rapie

Rapa w grudniowych meczach miał dwa otwierające podania (po jednym w meczach ze Śląskiem i Zagłębiem), ale został zdecydowanym liderem pod względem celnych podań w pole karne. W grudniowych meczach zanotował ich siedem – wszystkie w dwóch spotkaniach ze Śląskiem i Zagłębiem.

Rapę uznaliśmy za najlepszego piłkarza Pogoni w meczu ze Śląskiem, a o jego występie napisaliśmy w sposób następujący:

„Kolejny bardzo udany mecz naszego prawego obrońcy. Dynamiczny, ofensywnie nastawiony, najwięcej celnych podań w pole karne, jedno otwierające podanie, jedna próba strzału, przy tym bez zaniedbań w defensywie.”

Równie efektownie rumuński piłkarz wypadł w kolejnym spotkaniu z Zagłębiem w Szczecinie. Napisaliśmy o jego występie w samych superlatywach:

Rapa utrzymuje znakomity poziom, asysta przy golu, ponadto aż trzy celne podania w pole karne, jedno otwierające, ciąg na bramkę, dobre przerzuty, cały czas głowa podniesiona do góry, dobra motoryka, forma znakomita. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy