czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Szybka aklimatyzacja Rapy

Piłka nożna. Szybka aklimatyzacja Rapy

Piłka nożna. Szybka aklimatyzacja Rapy
Data publikacji: 2016-09-30 11:02
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-30 14:34
Wywietleń: 1283 157127

26-letni Cornel Rapa był niewątpliwie odkryciem środowego meczu pucharu Polski Pogoni z Jagiellonią. Rumuński obrońca pokazał się z bardzo dobrej strony. W drugiej połowie dograł w pole karne cztery znakomite piłki. Każda z tych akcji mogła się zakończyć golem, znakomite podanie wykorzystał tylko Drygas.

- Cornel znakomicie dorzuca piłki w pole karne – powiedział po meczu Kamil Drygas. - Na pewno jeszcze nie raz nam w ten sposób pomoże.

Zadowolony z postawy z nowego zawodnika jest też Kazimierz Moskal.

- Spodziewaliśmy się, że Cornel wniesie dużo dobrego do gry naszego zespołu – ocenił K. Moskal. - Nie byliśmy tylko pewni, że zaskoczy tak szybko.

Różnie bywa z aklimatyzacją piłkarzy w nowym otoczeniu. Jednym z przykładów dość powolnej aklimatyzacji może być Spas Delev. Piłkarz był od początku okresu przygotowawczego z drużyną, ale początek sezonu miał kiepski. Nie był nawet brany pod uwagę przy ustalaniu wyjściowej jedenastki.

- Spas po raz pierwszy spotkał się z tak intensywnym okresem przygotowawczym – mówił przed rozpoczęciem sezonu K. Moskal. - Musi minąć trochę czasu, zanim mieć będziemy z niego korzyść.

Rapa przyjechał do Szczecina już po zamknięciu okna transferowego, ma znakomite CV, ale jego forma fizyczna pozostawała sporą zagadką.

W swoim inauguracyjnym meczu w zespole III-ligowych rezerw nie błysnął formą. Miał kłopot ze zrozumieniem partnerów, być może na jego słabszą dyspozycję wpłynął fakt, że wystąpił po całonocnej podróży z Płocka, gdzie cały mecz przesiedział jeszcze na ławce rezerwowych.

Już w pojedynku z Górnikiem Rapa był podstawowym zawodnikiem. Jeszcze wtedy się tak mocno nie wyróżnił, uczynił to dopiero w minioną środę.

- Na pewno rywale też widzą, jakiej klasy zawodnikiem jest Cornel i poświęcą mu teraz więcej uwagi – kontynuował K. Moskal. - My się cieszymy, że dołączył do nas naprawdę klasowy zawodnik. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

z poziomu murawy
Aklimatyzacja aklimatyzacja-to są czyste fanaberie.Co On oddycha innym powietrzem,uczy się od początku rzemiosła piłkarskiego-? Skąd w tej trenerskiej mentalności takie w ogóle podejście do nowych piłkarzy.Sadzacie ich miesiącami na ławkach,nie dopuszczacie go gry w I zespole i oczekujecie że zawodnik wam pomoże.Dajcie mu "dochodzić" do formy i tej waszej "aklimatyzacji" na boisku pośród właśnie zawodników i atmosfery a nie na ławce.Nie uznaję czegoś takiego-co to za tłumaczenie absencji piłkarza.To wina trenera.Oni grać potrafią tylko dajcie im szansę a nie sadzajcie na ławce zasłaniając się non stop tym wyświechtanym stwierdzeniem"aklimatyzacja"
2016-09-30 14:32:22

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie