środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Szybka aklimatyzacja Rapy

Piłka nożna. Szybka aklimatyzacja Rapy

Piłka nożna. Szybka aklimatyzacja Rapy
Data publikacji: 2016-09-30 11:02
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-30 14:34
Wywietleń: 866 157127

26-letni Cornel Rapa był niewątpliwie odkryciem środowego meczu pucharu Polski Pogoni z Jagiellonią. Rumuński obrońca pokazał się z bardzo dobrej strony. W drugiej połowie dograł w pole karne cztery znakomite piłki. Każda z tych akcji mogła się zakończyć golem, znakomite podanie wykorzystał tylko Drygas.

- Cornel znakomicie dorzuca piłki w pole karne – powiedział po meczu Kamil Drygas. - Na pewno jeszcze nie raz nam w ten sposób pomoże.

Zadowolony z postawy z nowego zawodnika jest też Kazimierz Moskal.

- Spodziewaliśmy się, że Cornel wniesie dużo dobrego do gry naszego zespołu – ocenił K. Moskal. - Nie byliśmy tylko pewni, że zaskoczy tak szybko.

Różnie bywa z aklimatyzacją piłkarzy w nowym otoczeniu. Jednym z przykładów dość powolnej aklimatyzacji może być Spas Delev. Piłkarz był od początku okresu przygotowawczego z drużyną, ale początek sezonu miał kiepski. Nie był nawet brany pod uwagę przy ustalaniu wyjściowej jedenastki.

- Spas po raz pierwszy spotkał się z tak intensywnym okresem przygotowawczym – mówił przed rozpoczęciem sezonu K. Moskal. - Musi minąć trochę czasu, zanim mieć będziemy z niego korzyść.

Rapa przyjechał do Szczecina już po zamknięciu okna transferowego, ma znakomite CV, ale jego forma fizyczna pozostawała sporą zagadką.

W swoim inauguracyjnym meczu w zespole III-ligowych rezerw nie błysnął formą. Miał kłopot ze zrozumieniem partnerów, być może na jego słabszą dyspozycję wpłynął fakt, że wystąpił po całonocnej podróży z Płocka, gdzie cały mecz przesiedział jeszcze na ławce rezerwowych.

Już w pojedynku z Górnikiem Rapa był podstawowym zawodnikiem. Jeszcze wtedy się tak mocno nie wyróżnił, uczynił to dopiero w minioną środę.

- Na pewno rywale też widzą, jakiej klasy zawodnikiem jest Cornel i poświęcą mu teraz więcej uwagi – kontynuował K. Moskal. - My się cieszymy, że dołączył do nas naprawdę klasowy zawodnik. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

z poziomu murawy
Aklimatyzacja aklimatyzacja-to są czyste fanaberie.Co On oddycha innym powietrzem,uczy się od początku rzemiosła piłkarskiego-? Skąd w tej trenerskiej mentalności takie w ogóle podejście do nowych piłkarzy.Sadzacie ich miesiącami na ławkach,nie dopuszczacie go gry w I zespole i oczekujecie że zawodnik wam pomoże.Dajcie mu "dochodzić" do formy i tej waszej "aklimatyzacji" na boisku pośród właśnie zawodników i atmosfery a nie na ławce.Nie uznaję czegoś takiego-co to za tłumaczenie absencji piłkarza.To wina trenera.Oni grać potrafią tylko dajcie im szansę a nie sadzajcie na ławce zasłaniając się non stop tym wyświechtanym stwierdzeniem"aklimatyzacja"
2016-09-30 14:32:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy