środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > PIłka nożna. Duży potencjał Rapy

PIłka nożna. Duży potencjał Rapy

PIłka nożna. Duży potencjał Rapy
Data publikacji: 2016-11-04 15:07
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-04 15:07
Wywietleń: 1095 167661

Cornel Rapa po meczu z Ruchem Chorzów znalazł się w jedenastce kolejki według stacji Canal Plus. To był jego najlepszy ligowy mecz w obecnym sezonie, o czym świadczą też liczby. Rapa oddał jeden niecelny strzał, wykonał trzy celne podania w pole karne przeciwnika, w tym jedno było otwierające.

We wcześniejszych meczach były reprezentant Rumunii skupiał się raczej na zadaniach defensywnych. Mecz z Ruchem pokazał, że czuje się w drużynie coraz pewniej i na pewno będziemy się mogli w przyszłości spodziewać po 26-letnim piłkarzu zdecydowanie więcej.

Rapa zadebiutował w Pogoni w meczu z Górnikiem Łęczna i nie był to dobry występ nowego zawodnika. W kolejnym w ramach pucharu Polski z Jagiellonią wypadł jednak już wybornie. To on był motorem napędowym niemal wszystkich ofensywnych akcji Portowców w drugiej połowie meczu, która zadecydowała o zwycięstwie szczecińskiej drużyny i awansie do półfinału rozgrywek.

Rapa w tamtym spotkaniu wykonał aż cztery otwierające podania, zaliczył asystę przy drugiej bramce Drygasa, ale później już takiego meczu nie powtórzył. W kolejnych spotkaniach z Jagiellonią, Legią i Arką, Rapa nie wykonał ani jednego celnego podania w pole karne przeciwnika. W pucharowym meczu z Jagiellonią miał ich na koncie aż cztery, przez co apetyty kibiców znacznie wzrosły. W kolejnych meczach było już zdecydowanie gorzej.

Na pewno na brak liczb w ofensywie wpłynął fakt, że drużyna Pogoni w tamtych spotkaniach przyjęła postawę raczej wyczekującą i znajdowała się w dużej części meczu w defensywie. Stąd mała aktywność w akcjach oskrzydlających szczecińskiego prawego obrońcy.

W meczu z Ruchem obraz gry był zgoła odmienny, jak w trzech wcześniejszych spotkaniach. Pogoń dominowała, stwarzała sytuacje i wtedy dużą aktywnością wykazał się również Rapa. Piłkarz na treningach imponuje znakomitymi dośrodkowaniami, piłki posyła z dużą siłą, na odpowiedniej wysokości, ogląda się to doskonale.

Trzeba pamiętać, że piłkarz wzmocnił drużynę Pogoni już w trakcie sezonu, jest bez okresu przygotowawczego przeprowadzonego z drużyna. Pożytek z piłkarza z całą pewnością powinien być większy w rundzie wiosennej.

Już dziś jednak zawodnik pokazuje, że jest wartościowym graczem i być może już wkrótce zostanie trzecim po Gyurcso i Delevie piłkarzem Pogoni powołanym do reprezentacji swojego kraju. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy