piątek, 04 grudnia 2020r.

Piłka nożna. Przemysław Brzeziański w Świcie Skolwin

Data publikacji: 2019-06-28 21:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-29 10:52
Piłka nożna. Przemysław Brzeziański w Świcie Skolwin
 

2-letni kontrakt z piłkarskim III-ligowym Świtem Skolwin podpisał napastnik II-ligowych Błękitnych Stargard Przemysław Brzeziański. Zawodnik w minionym sezonie II ligi w 29 występach zdobył 9 bramek i wydatnie pomógł w utrzymaniu stargardzkiego zespołu w lidze. Wcześniej Brzeziański był czołową postacią byłego II-ligowca, koszalińskiej Gwardii, ale zaliczył także występy w Drawie Drawsko Pomorskie, Energetyku Gryfino czy Bytovii Bytów. O wychowanka Granitu Koczała zabiegały m.in. Olimpia Grudziądz (I liga), czy zamożny KP Starogard Gdański (III liga), ale piłkarz ostatecznie zdecydował się na ofertę działaczy ze Skolwina.

- Cieszę się z tego, że Przemek dołączył do drużyny Świtu, bo o jego transfer zabiegaliśmy od dłuższego czasu - powiedział prezes Świtu Paweł Adamczak. - Bardzo liczę, że pomoże on wydatnie zwiększyć potencjał ofensywny naszego zespołu, przez co wspólnie z Adamem Nagórskim będą postrachem bramkarzy rywali. Budujący jest również fakt, że jest to kolejny wyróżniający się gracz z regionu, a więc doskonale wpisujący się w lokalny charakter Dumy Skolwina, którą tworzą najlepsi zawodnicy ze Szczecina i okolic.

- To nie koniec transferów do Świotu i mimo okresu urlopowego intensywnie pracujemy, wspólnie z trenerem Andrzejem Tychowskim, nad przebudowaniem w pewnym zakresie kadry pierwszego zespołu, a o efektach naszej pracy będziemy wkrótce informować - dodał Szymon Kufel, dyrektor sportowy Świtu. - Mogę tylko dodać, że jak to bywa w takich przypadkach, z klubem pożegnają się też niektórzy zawodnicy, w tym były król strzelców I ligi Charles Uchenna Nwaogu czy sprowadzony przed sezonem z Czech, młody napastnik Jakub Knyrek.  ©℗ (mij)

Na zdjęciu: Przemysław Brzeziański (z prawej) w towarzystwie prezesa Świtu Pawła Adamczaka.
Fot. ŚWIT

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ