Wtorek 24 maja 2022r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Pobłażliwe kary Wydziału Dyscypliny ZZPN

Data publikacji: 2019-06-14 21:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-14 22:03
Piłka nożna. Pobłażliwe kary Wydziału Dyscypliny ZZPN
Piłkarze koszalińskiej Gwardii (w czerwonych strojach) nie muszą się bać walkowerów. Fot. Ryszard PAKIESER  

Informowaliśmy na naszych łamach o nieprawidłowościach w rozgrywkach piłkarskiej III ligi, a konkretnie w dwóch zachodniopomorskich klubach: Bałtyku Koszalin i Gwardii Koszalin. Sprawa dotyczyła trenerów prowadzących te drużyny, a protest złożył Chemik Moderator Bydgoszcz.

Według uzyskanych przez nas nieoficjalnych informacji, Bałtyk prowadzony był przez szkoleniowca bez wymaganej licencji, natomiast Gwardię objął w trakcie rundy wiosennej Wojciech Polakowski z asystentem Jarosławem Chwastkiem, którzy wcześniej prowadzili Świt Skolwin. Natomiast przepisy PZPN zabraniają trenerom prowadzić dwóch drużyn z tej samej klasy rozgrywkowej w trakcie jednej rundy (nawet, gdyby była to praca społeczna). Według regulaminów, złamanie wspomnianych przepisów skutkować mogło wysokimi karami finansowymi, a za prowadzenie trzech spotkań bez licencji trenerskiej, karą powinien być walkower.

Sprawę rozpatrywał Wydział Dyscypliny Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, a orzeczenia jakie zapadły, można nazwać bardzo pobłażliwymi. Gwardię ukarano karą finansową 20 tys. złotych, ale jej wykonanie zawieszono na 2 lata okresu próby. Bałtyk ukarano karą finansową 30 tys. złotych, ale on też nie musi na razie płacić, bo wykonanie kary także zawieszono na 2 lata. ©℗

(mij)

Na zdjęciu: Piłkarze koszalińskiej Gwardii (w czerwonych strojach) nie muszą się bać walkowerów.
Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Antoni
2019-06-14 22:02:06
Nie dziwi mnie to. Swoim krzywdy na takim szczeblu się nie zrobi. Spotkałem się osobiście z podobnym przypadkiem, gdzie w ekstraklasie czy 1 lidze były by olbrzymie kary, a tu pomachanie palcem jako próba wystraszylas. Nie wiem dlaczego tak to (nie) działa.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA