Piątek, 19 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Remisowe derby Szczecina z trąbą powietrzną

Data publikacji: 06 czerwca 2019 r. 19:43
Ostatnia aktualizacja: 07 czerwca 2019 r. 13:32

POGOŃ II Szczecin - ŚWIT Skolwin 1:1 (0:1); 0:1 Nagórski (24 karny), 1:1 Graczyk (77).

Derbowe spotkanie, które pierwotnie miało się odbyć dopiero w niedzielę, rozegrano awansem już w czwartkowy wieczór. Pojedynek rozpoczął się niemal w tropikalnym upale, a zakończył rozpoczynającą się burzą i ulewnym deszczem.

Spotkanie zaczęło się od niewielkiej przewagi gości, którzy jednak razili nieskutecznością. W 24 minucie w polu karnym portowców sfaulowany został Emche i sędzia podyktował jedenastkę. Zanim jednak Nagórski podszedł do piłki, na trybunach pojawiła się niewielka trąba powietrzna, wzbijając kłęby piachu, co mocno wystraszyło niektórych kibiców. Nie przestraszył się jednak Nagórski i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie Świt chciał utrzymać skromne prowadzenie i tempo spotkania wyraźnie spadło, a Pogoń II uwierzyła w swoje siły i przystąpiła do ataków, które zwieńczone zostały golem Graczyka. Okazje dla skolwinian mieli jeszcze Nagórski i Krawiec, ale derbowy pojedynek zakończył się ostatecznie polubownym podziałem punktów. ©℗