piątek, 14 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogrom rezerw Pogoni, 0:4 u siebie

Piłka nożna. Pogrom rezerw Pogoni, 0:4 u siebie

Piłka nożna. Pogrom rezerw Pogoni, 0:4 u siebie
Data publikacji: 2019-09-21 13:54
Wywietleń: 542 416415

Piłkarze III-ligowych rezerw Pogoni otrzymali od swojego bardziej doświadczonego rywala Stężycy Radunia prawdziwą lekcję futbolu. Przegrali na własnym boisku 0:4 (0:1) po golach Bojasa (1, 67), Formelli (79) i Stepnia (90).

Goście przerastali miejscowych nie tylko doświadczeniem. Również jakością, szybkością, motoryką. Byli zdecydowanie lepsi w każdym elemencie gry. Dominowali od samego początku, kontrolowali każdą część boiska.

Wynik 0:4 tak naprawdę nie odzwierciedla wydarzeń na boisku. Rezultat z przebiegu meczu powinien być zdecydowanie wyższy. Gospodarzy dwa razy od utraty gola ratował słupek, raz poprzeczka, kilka razy świetnymi interwencjami popisał się Kusztan, w innych sytuacjach goście fatalnie pudłowali. Stworzyli kilkanaście znakomitych szans, a wykorzystali tylko cztery.

Podopieczni trenera Crettiego nie mieli nic do powiedzenia. Nie zagrażali praktycznie wcale. Nie umieli wymienić kilku celnych podań nawet na własnej połowie nie mówiąc już o organizowaniu ataku pozycyjnego na połowie przeciwnika.

Pierwszy celny strzał na bramkę rywala oddał Wędrychowski już przy stanie 0:2, kiedy goście pewni wygranej nieco wycofali się i nie forsowali już mocnego tempa. 17-letni skrzydłowy próbował indywidualnych akcji, ale bez powodzenia. Tym razem nie miał siły przebicia i wsparcia. 

Miejscowi mieli problem z indywidualnymi pojedynkami, przegrywali je pod względem szybkościowym, siłowym, źle funkcjonowała praktycznie każda formacja. W defensywie niemal każde przyspieszenie gry ze strony gości kończyło się zagrożeniem bramki bronionej przez Kusztana.

Nasz bramkarz zasłużył na wysokie noty, miał mnóstwo okazji do wykazania się. Wybronił kilka strzałów, kilka razy dobrze zachowywał się na przedpolu, dobrze wprowadzał piłkę do gry. Niestety, piłkarze z pola, którzy stanowili 100 procent wychowanków Pogoni, lub klubów z regionu nie podołali zadaniu. Różnica poziomów była gigantyczna na niekorzyść szczecinian. (par)

Fot. R. Pakieser

Fot

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie