poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Karaman, Brzozowski i Ogrodowski opuszczają Błękitnych

Piłka nożna. Karaman, Brzozowski i Ogrodowski opuszczają Błękitnych

Piłka nożna. Karaman, Brzozowski i Ogrodowski opuszczają Błękitnych
Data publikacji: 2019-06-12 14:37
Wywietleń: 809 396358

We wtorek II-ligowi piłkarze Błękitnych Stargard na głównym stadionie przy ul. Ceglanej odbyli pierwszy trening przed nowym sezonem, a pod nieobecność pierwszego trenera Adama Topolskiego (do Stargardu przyjedzie w poniedziałek) zajęcia prowadził drugi szkoleniowiec Jarosław Piskorz, którego poprosiliśmy o krótką rozmowę.

- Jak wyglądały inauguracyjne zajęcia?

- Nie był to jeszcze właściwy trening, ale wprowadzenie do przygotowań i do końca tygodnia zajęcia będą miały jeszcze taki charakter, a prawdziwą pracę rozpoczniemy po niedzieli. Trenujemy na własnych obiektach przy ulicy Ceglanej, a będziemy też ćwiczyć na obiektach OSiR-u, czyli na stadionie lekkoatletycznym. Niestety, nie możemy korzystać ze stargardzkiej pływalni, bo jest teraz w remoncie.

- Ile osób uczestniczyło w pierwszych zajęciach?

- Zawodnicy grający w rundzie wiosennej mają ważne kontrakty do końca czerwca, więc teoretycznie wszyscy powinni pojawić się na pierwszym treningu, ale w praktyce zgodziliśmy się, by kilku piłkarzy później wróciło z urlopów, a w kilku przypadkach daliśmy wolne dla załatwienia ważnych spraw osobistych. Na pierwszych zajęciach trenowało 14 zawodników i wszyscy z nich deklarowali chęć pozostania w Stargardzie na kolejny sezon, choć skrzydłowy Adrian Kwiatkowski przyznał, że ma oferty z innych klubów. Wiem z praktyki, że czasami piłkarze zapowiadają, iż chcą pozostać, a w ostatniej chwili zmieniają zdanie, więc dopóki nie podpisane zostaną umowy, niczego nie można być pewnym.

- Czy wasz klub będzie się chciał z kimś rozstać?

- Takie ustalenia też już zapadły i pomocnik Mateusz Ogrodowski powraca po wypożyczeniu do Stilonu Gorzów, a odejdzie też ukraiński pomocnik Kostiantyn Karaman oraz bramkarz Patryk Brzozowski.

- Czy przybył ktoś nowy?

- Na razie ćwiczymy we własnym gronie, ale należy się spodziewać, że od wtorku zaczną przyjeżdżać na testy nowi zawodnicy.

- Dziękujemy za informacje! ©℗

(mij)

Na zdjęciu: Jarosław Piskorz z optymizmem rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu.

Fot. Tadeusz SURMA

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie