niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Mini Mundial 2019 - droga do finału

Piłka nożna. Mini Mundial 2019 - droga do finału

Piłka nożna. Mini Mundial 2019 - droga do finału
Data publikacji: 2019-06-05 17:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-06 08:28
Wywietleń: 880 395196

24 drużyny z eliminacji w gminach: Dobra, Drawsko Pomorskie, Kołbaskowo, Widuchowa, Gryfino i Nowogard awansowały do finału 10. edycji Mini Mundialu.

- Gram w tym roku w drużynie Portugalii, mam nadzieję, że w przyszłym roku również zagram w Mini Mundialu i znowu strzelę bramkę z karnego, a może nie będzie potrzebny rzut karny - opowiada Wiktoria Wrzesińska ze szkoły podstawowej w Widuchowej. - Przeciwnicy byli trudni, bawili się z nami, bo byliśmy zestresowani, ale już jest dobrze...

Kolejne trzy turnieje eliminacyjne w Widuchowej, Gryfinie i Nowogardzie pokazały jak mocno przeżywają swoje mecze dzieci. Ale nie tylko one. Dla księdza Marka Domańskiego, opiekuna zespołów z Krzywina, to już kolejny Mini Mundial, ale podczas wszystkich meczów „wychodzi z siebie” przy linii boiska cały czas instruując swoje zawodniczki i zawodników.

- Ja już tak mam, nie da się tego chyba wytłumaczyć - mówi Ks. Marek. - Jeżdżę również na mecze naszej reprezentacji, tam człowiek siedzi na trybunach, też kibicuje, ale nerwy są mniejsze jak tu.

W Widuchowej Mini Mundial to co roku święto połączone z Dniem Matki i Dniem Dziecka. Rada sołecka, strażacy z OSP Widuchowa, rada rodziców i gmina dbają, by dzieci miały dodatkowe atrakcje. Są dmuchane zamki, grill, ciasto, wata cukrowa - wszystko bezpłatnie. Ciekawostką jest fakt, że eliminacje w grupie młodszej wygrały dzieci ze Schwedt.

- Kiedy widzę te kilka godzin grania i tę radość na twarzach dzieci, to mam wrażenie, że niezależnie od wyników wszyscy jesteśmy wygrani - puentuje Anna Kusy-Kłos, wójt Widuchowej.

W Gryfinie gmina również przygotowała na stadionie Energetyka wielki festyn z okazji Dnia Dziecka, a w przerwie rozgrywek grupowych reprezentacja Mini Mundialu rozegrała towarzyszki mecz z ekipą Football Academy z Anglii, która co roku odwiedza miasto.

- To szkółka z Londynu. Bardzo chcieli się u nas pokazać, w szkółce grają polskie dzieci, które tam mieszkają - opowiada Paweł Nikitiński, wiceburmistrz Gryfina.

- Mini Mundial to znakomita okazja do zaprezentowania naszego miasta i zadbania o rozwój naszej młodzieży. Jesteśmy szczęśliwi widząc tyle drużyn i taką świetną zabawę - stwierdza Mieczysław Sawaryn, burmistrz gminy.

W Nowogardzie uczestnicy Mini Mundialu zagrali na stadionie Pomorzanina.

- Chyba będę chciała grać w piłkę w przyszłości jako zawodniczka, ale jeszcze nie wiem, bo chciałam być też architektem - mówi Julia Jorska, wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

- Dla nas jest to również okazja do podpatrywania talentów, które możemy wyłapywać. Kilkoro dzieci z Mini Mundialu trafiło już do naszych sekcji - zapewnia Marcin Skórniewski, prezes Pomorzanina Nowogard.

Mimo upału turniej był wyrównany, a kilka meczów zakończyło się rzutami karnymi.

- Cieszymy się, że Grzegorz Matlak organizuje u nas Mini Mundial, chcemy rozbudowywać ten stadion i utworzyć tu także sztuczne boiska. Mam nadzieję, że kolejna edycja Mini Mundialu będzie już na zmodernizowanym obiekcie Pomorzanina - mówi Robert Czapla, burmistrz Nowogardu.

Do finału 14.06. na stadionie Pogoni Szczecin z Wuduchowej, Nowogardu i Gryfina awansowały wspomniane dzieci ze Schwedt, SP Widuchowej, z Krzywina, Gardna, SP 1 i SP z Gryfina oraz SP 1, SP 2 i SP 3 w Nowgardzie.

(TCh)

Na zdjęciu: Uczestnicy eliminacyjnych zmagań Mini Mundialu.

Fot. Tomasz CHACIŃSKI

Komentarze

obserwator
widuchowej się wydaje że tam stolica jest...ale kiczu
2019-06-06 07:22:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie