środa, 16 października 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Legia na inaugurację

Piłka nożna. Legia na inaugurację

Piłka nożna. Legia na inaugurację
Data publikacji: 2019-06-04 08:24
Wywietleń: 676 394872

Wicemistrz Polski Legia Warszawa będzie pierwszym przeciwnikiem Pogoni w nowym sezonie piłkarskiej ekstraklasy. Inaugurację sezonu zaplanowano w weekend 20-21 lipca, choć na razie nie sprecyzowano, w jakie dni odbędą się mecze - być może także w piątek i poniedziałek (19 i 22 lipca). Przed własną publicznością tydzień później portowcy podejmować będą Arkę Gdynia.

Terminarz ekstraklasy na sezon 2019/20 opublikowano w poniedziałek. Uwzględniono w nim m.in. fakt, że cztery kluby będą w tym czasie zaangażowane w eliminacje europejskich pucharów. Z tego też powodu Piast, Legia, Lechia i Cracovia nie będą rywalizować między sobą w żadnej z sześciu pierwszych kolejek.

Początek sezonu będzie za to bardzo interesujący dla kibiców Pogoni. Po meczach z Legią i Arką szczecinian czekają na początku sierpnia wyjazdowy pojedynek z mistrzem Polski Piastem Gliwice i w na stadionie przy ul. Twardowskiego z Wisłą Kraków. Piłkarze Piasta rozpoczną obronę tytułu mistrza Polski w drugiej połowie lipca od spotkania w Gliwicach z Lechem Poznań. Wicemistrz Legia Warszawa podejmie Pogoń Szczecin, a rywalami beniaminków - Rakowa Częstochowa i ŁKS Łódź - będą Korona Kielce i Lechia Gdańsk

 - Najważniejsze zmiany w nowym sezonie, to zmniejszenie liczby meczów w poniedziałki oraz tylko jedna kolejka w środku tygodnia w decydującej fazie rozgrywek w maju. Szczegółowy plan rozgrywek będzie ogłaszany, tak jak miało to miejsce w poprzednich sezonach, z około miesięcznym wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do poprzedniego sezonu, gdy nie było w ekstraklasie zespołów, które rozgrywały mecze domowe na stadionie w innym mieście, w nowych rozgrywkach, przynajmniej przez ich część, Raków Częstochowa będzie grał w Sosnowcu. Do wniosku przedstawicieli beniaminka przychyliła się Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN - wyjaśnił dyrektor operacyjny ekstraklasy Marcin Stefański.

Na przerwę świąteczną piłkarze udadzą się po weekendzie 21-22 grudnia, w rozgrywki wznowią 8-9 lutego. Runda zasadnicza zakończy się 11-12 kwietnia.

(opr. woj)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie