Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lisek mistrzem Polski

Lekkoatletyka. Lisek mistrzem Polski

Data publikacji: 2018-02-18 20:53
Wywietleń: 693 314885

Piotr Lisek wywalczył złoty medal halowych mistrzostw Polski w Toruniu. Pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,83.

Pokonał swojego najgroźniejszego krajowego konkurenta Pawła Wojciechowskiego (5,72) i tym samym zrewanżował się za porażkę przed tygodniem podczas zawodów w Szczecinie.

Dla Liska był to drugi w przeciągu kilku dni udany występ w Toruniu. W czwartek wygrał mityng Copernicus Cup z najlepszym w tym sezonie wynikiem 5,91. Podczas mistrzostw Polski zawodnik OSOT Szczecin chciał ten rezultat jeszcze wyśrubować, ale trzy próby na 5,93 były nieudane.

Swoją dominację w kraju na dystansie 1500 m potwierdziła także na mistrzostwach Polski Sofia Ennaoui (MKL Szczecin), która sięgnęła po złoto wynikiem 4.12,34, a kolejną na mecie zawodniczkę wyprzedziła o ponad 14 sekund.

Na podium mistrzostw Polksi w Toruniu stanęli także: Małgorzata Hołub (Baltyk Koszalin, brąz na 400 m), Artur Ostrowski (Sporting Międzyzdroje, brąz na 1500 m) i Dominik Staśkiewicz (Pomerania Szczecin, brąz na 60 m przez płotki). ©℗ (woj)