czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lisek w wielkiej formie, znów wygrał

Lekkoatletyka. Lisek w wielkiej formie, znów wygrał

Lekkoatletyka. Lisek w wielkiej formie, znów wygrał
Data publikacji: 2018-02-06 21:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-07 10:12
Wywietleń: 750 312924

Szczeciński tyczkarz Piotr Lisek znajduje się w znakomitej formie i wygrał w kolejnych znakomicie osadzonych zawodach w niemieckim Duesseldorfie.

Szczeciński mistrz Europy i wicemistrz świata wygrał wynikiem 5,86. Potem próbował pokonać poprzeczkę na wysokości 5,91, ale trzy razy strącił.

Lisek w pokonanym polu pozostawił wiele znakomitości. Po raz drugi z rzędu wygrał z aktualnym mistrzem świata Amerykaninem Samem Kendricksem, pokonał też byłego mistrza świata Shawnacy Barbera z Kanady, a także kolejnego mistrza świata, swojego rodaka Pawła Wojciechowskiego. Wszyscy pokonali wysokość 5,70 i wszystkich będzie można zobaczyć podczas niedzielnych zawodów w szczecińskiej Azoty Arenie.

Lisek dzięki pokonaniu wysokości 5,86 przesunął się na drugie miejsce najlepszych tegorocznych wyników na świecie. Wyżej w tym roku skakał tylko Niemiec Raphael Holzdeppe, który pokonał 5,88. W Duesseldorfie nie utrzymał jednak wysokiej formy, pokonał poprzeczkę na wysokości 5,60 i zajął dopiero 10 miejsce.

W Duesseldorfie startowała też zawodniczka MKL Szczecin Sofia Ennaoui, która rywalizowała w biegu na 1500 m. Szczecinianka zajęła 9 miejsce z czasem 4:15,63.

Drugie miejsce w biegu na 800 m zajął wychowanek Ósemki Police Marcin Lewandowski. Uzyskał czas 1:46,93, który wciąż nie zapewnia mu minimum na halowe mistrzostwa świata. (par)

 

Komentarze

Ex lekkoatleta
Oj,coś mi się widzi że "nasza"gwiazdeczka Sophia skończy karierę w Biedronce
2018-02-07 10:07:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”