środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Tyczkarskie święto w Netto Arenie

Lekkoatletyka. Tyczkarskie święto w Netto Arenie

Lekkoatletyka. Tyczkarskie święto w Netto Arenie
Data publikacji: 2018-02-11 08:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-11 14:03
Wywietleń: 1399 313663

Plejada gwiazd wystąpi w niedzielnym Szczecińskim Mityngu Skoku o Tyczce (początek zawodów o g. 14). W hali Netto Arena zaprezentuje się trzech mistrzów świata i trzech zawodników legitymujących się rekordami życiowymi na poziomie 6 metrów.

Konkursy tyczkarzy rozgrywane są w Szczecinie z kilkoma przerwami od 2003 r. Po raz pierwszy jednak impreza odbędzie się w hali i tak doborowej obsadzie.

W pierwszej edycji w 2003 r. na placu Zamenhofa wygrał Amerykanin Toby Stevenson z wynikiem 5.70 m. Rok później na igrzyskach olimpijskich w Atenach został wicemistrzem olimpijskim. W kolejnym roku gościem honorowym imprezy był najsłynniejszy tyczkarz i rekordzista świata Siergiej Bubka (6,14).

Później mityngi rozgrywane były w kobiecej obsadzie. To był ukłon w stronę szczecińskiej wicemistrzyni świata Moniki Pyrek, która wygrała na placu Zamenhofa dwukrotnie. Po trzyletniej przerwie mityng powrócił w Szczecinie w nowe miejsce. Tym razem tyczkarze skakali na placu Lotników.

W 2010 r. wygrał wicemistrz Europy Maksym Mazuryk, a rok później Paweł Wojciechowski, ustanawiając nowy rekord kraju (5,91 m). W Szczecinie skakali też: członek elitarnego grona „sześciometrowców” Brad Walker (rekord życiowy 6,04) i medalista igrzysk olimpijskich z Londynu Björn Otto.

W 2014 r. mityng zagościł na błoniach nowo otwartej hali widowiskowo-sportowej Azoty Areny. Zwyciężył zawodnik OSOT Szczecin Piotr Lisek, dla którego mityng okazał się przepustką do światowej czołówki.

Od 2015 r. z niemal każdej prestiżowej imprezy zawodnik OSOT Szczecin przywoził medal. Najlepszy pod tym względem był 2017 rok, w którym Lisek zdobył złoto halowych mistrzostw Europy i srebro mistrzostw świata na otwartym stadionie.

W roku 2018 Szczeciński Mityng Skoku o Tyczce zagości po raz pierwszy w historii wewnątrz Netto Areny i rozegrany zostanie zarówno w męskiej, jak i żeńskiej obsadzie. Dla Piotra Liska będzie to wyjątkowy konkurs. Rozegrany zostanie dokładnie rok i tydzień po tym, jak po raz pierwszy w karierze pokonał poprzeczkę na wysokości 6 metrów.

W tym sezonie tyczkarz OSOT Szczecin od początku prezentuje rewelacyjną dyspozycję i trzy kolejne konkursy zakończył wynikiem ponad 5,80, a jego najlepszy rezultat 5,86 sprzed kilku dni jest drugim tegorocznym rezultatem na świecie.

W niemieckim Duesseldorfie Lisek w pokonanym polu pozostawił rywali, z którymi kolejny raz zmierzy się w niedzielę w Szczecinie: aktualnym mistrzem świata Amerykaninem Samem Kendricksem, mistrzem świata z 2015 roku Shawnacy Barberem z Kanady i złotym medalistą MŚ z 2011 Pawłem Wojciechowskim.

Z wspomnianej „trójki” Barber i Kendricks, podobnie jak Lisek, legitymują się rekordami życiowymi na poziomie 6 metrów. (woj)

Fot. twitter

 

 

Komentarze

Bronisława
Chętnie bym poszła na to wydarzenie!!!
2018-02-11 13:54:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy