Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Choszczno stolicą kajak polo [GALERIA]

Data publikacji: 31 lipca 2016 r. 10:41
Ostatnia aktualizacja: 31 lipca 2016 r. 12:43
Choszczno stolicą kajak polo
 

Na jeziorze Klukom trwa finał Pucharu Polski w kajak polo. W sobotę odbyły się gry eliminacyjne, część meczów rozgrywanych jest jeszcze dziś.  Na niedzielne popołudnie zaplanowano półfinały i finały. W zmaganiach uczestniczy 26 zespołów z całej Polski.

– Z tej grupy wybrani zostaną zawodnicy, którzy wezmą udział w mistrzostwach świata – mówi choszcznianin Norbert Watkowski, trener kadry narodowej kajak polo.

Ta widowiskowa dyscyplina gromadzi dużo sympatyków. Ze względu na to, że Choszczno jest prekursorem w jej uprawianiu i słynie ze świetnych zawodników oraz wyników,  mówi się o mieście, że jest stolicą kajak polo. Sportowcy są doskonałą wizytówką Choszczna, bo uprawianie tej trudnej dyscypliny przez tak wiele osób wyróżnia miasto nie tylko w Polsce.

Ciekawostką w turnieju jest też grupa dzieci, które uczestniczą po raz pierwszy w kajak polo Panda Cup. Na wodzie walczą nawet sześciolatkowie. Małych choszcznian przygotowała Ewa Watkowska.

Organizatorami zawodów są: Międzyszkolny Ośrodek Sportów Wodnych w Choszcznie, ZS Nr1 w Choszcznie, LUKS „Wodniak”.  Imprezie patronują m.in. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwo Powiatowe w Choszcznie, Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Choszcznie, gmina Choszczno i Tedi Sport.

Tekst i fot. Elżbieta LIPIŃSKA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

lenaem
2016-07-31 12:41:31
Na zawody przyjechali zawodnicy z Kalisza,Katowic,Warszawy i kilku innych miejscowosci. W roznych kat.wiekowych wiec uzbieralo sie tych drużyn trochę
8674ru65
2016-07-31 12:34:31
Fajny tekst, ale wazelinka straaszna, dlaczego nie jestesmy MISZCZEM GALAKTYKI ?? 26 ZESPOŁÓW !!Raduń i Krzęcin tyż ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA