Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Złodziejski duet

Data publikacji: 29 czerwca 2016 r. 12:48
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:07
Złodziejski duet
 

Działali z premedytacją i w porozumieniu. Kiedy mężczyzna, z którym rozmawiali przy barze jednego z choszczeńskich lokali, wyszedł do toalety pozostawiając na blacie telefon komórkowy 64-latek mieszkający czasowo w Drezdenku nakrył aparat ręką, przysunął do siebie, po czym przekazał go towarzyszącej mu kobiecie. Chwilę później oboje przeszli do innej części lokalu.

Po powrocie z toalety pokrzywdzony zauważył brak telefonu. Poprosił obsługę o odtworzenie zapisu kamery monitoringu. Obejrzał nagranie, które jednoznacznie wskazywało sprawców kradzieży. Jednak jego niedawni interlokutorzy stanowczo zaprzeczyli, aby mieli coś wspólnego z kradzieżą i pośpiesznie opuścili lokal. 

- Zostali zatrzymani na ulicy Jagiełły przez policyjny patrol. Mundurowi rozpoznali ich na podstawie rysopisu podanego telefonicznie przez pokrzywdzonego. Mężczyzna próbował uciekać. Był agresywny i pewny siebie. Do policjantów powiedział „zostawcie mnie i tak nic nie znajdziecie” - relacjonuje kom. Jakub Zaręba z choszczeńskiej policji.

Kilka minut później funkcjonariusze znaleźli w pobliżu lokalu wyłączony, schowany pod jedną z choinek skradziony telefon. 64-latek i jego 22-letnia wspólniczka za kradzież odpowiedzą przed sądem.

(sz)

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.) 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A_Szczecin
2016-06-29 14:26:50
Tego typu i podobnych oszustów jest wiele wiele więcej...
Tfuu
2016-06-29 13:33:39
Jaki znowu duet - to zwykła patologiczna para i tyle. Duet to może być w filharmonii, a degeneraci ordynarnie kradną. Ładnie ktoś wychował córeczkę, że się z dziadem prowadza i wystawiona na wabia pomaga w kradzieży.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA