środa, 11 grudnia 2019.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Memoriał z gwiazdami

Lekkoatletyka. Memoriał z gwiazdami [GALERIA]

Lekkoatletyka. Memoriał z gwiazdami
Data publikacji: 2016-06-18 21:06
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-18 21:06
Wywietleń: 2099 139764

Doborową obsadę miał lekkoatletyczny memoriał Janusza Kusocińskiego rozegrany w Szczecinie na stadionie przy ul. Litewskiej. Główne role odegrali w nim czołowi polscy lekkoatleci, kandydaci do medali na igrzyskach w Rio de Janeiro.

Bohaterką mityngu była Kamila Lićwinko, która wygrała konkurs skoku wzwyż najlepszym w tym sezonie wynikiem na świecie 1.99.

Trzy miejsca na podium wywalczyli polscy zawodnicy w konkursie skoku o tyczce. Triumfował szczecinianin Piotr Lisek, który po raz drugi w tym sezonie wynikiem 5,70 uzyskał minimum olimpijskie. Na podium stanęli też Paweł Wojciechowski (5,70) i Robert Sobera (5,60).

Swój najlepszy rezultat w sezonie na mitingu w Szczecinie uzyskała zwyciężczyni konkursu rzutu młotem Anita Włodarczyk. Wynik 79,61 jest niespełna dwa metry gorszy od rekordu świata Polki.

W emocjonującej rywalizacji kulomiotów triumfował rekordzista świata juniorów Konrad Bukowiecki (21,02) wyprzedzając Michała Harytaka (20,87) i mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego (28,78).

Mocno obsadzony bieg na 800 m wygrał wychowanek Ósemki Police  Marcin Lewandowski (1.45,68), a w kończącym zawody biegu na 1500 m kobiet Angelika Cichocka (4.07,67) wyprzedziła na finiszu Sofię Ennaoui (4.08,69) po raz pierwszy startującą w memoriale w barwach MKL Szczecin. Trzeci na mecie była Renata Pliś z Maratonu Świnoujście (4.09,85). CP

(woj)

Fot. Ryszard PAKIESER

Lekkoatletyka. Memoriał z gwiazdami Lekkoatletyka. Memoriał z gwiazdami Lekkoatletyka. Memoriał z gwiazdami Lekkoatletyka. Memoriał z gwiazdami Lekkoatletyka. Memoriał z gwiazdami Lekkoatletyka. Memoriał z gwiazdami Lekkoatletyka. Memoriał z gwiazdami Lekkoatletyka. Memoriał z gwiazdami Lekkoatletyka. Memoriał z gwiazdami Lekkoatletyka. Memoriał z gwiazdami Lekkoatletyka. Memoriał z gwiazdami

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie