czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > ZUT ze znakiem jakości

ZUT ze znakiem jakości

ZUT ze znakiem jakości
Data publikacji: 2017-01-04 21:20
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:51
Wywietleń: 284 195816

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie został wyróżniony przez Komisję Europejską przyznaniem odznaczenia HR Excellence In Research. To logo nadawane jest instytucjom, które wdrażają zasady Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania przy Rekrutacji Pracowników Naukowych.

Europejska Karta Naukowca opisuje prawa i obowiązki, jakim podlegają zarówno naukowcy, jak i instytucje ich zatrudniające oraz organizacje zapewniające finansowanie badań naukowych. Dotyczą one warunków pracy, rozwoju kariery naukowej, mobilności, opieki naukowej dla młodych badaczy.

Kodeks postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych opisuje zasady rekrutacji naukowców, których instytucje-pracodawcy powinny przestrzegać, zapewniając równe traktowanie wszystkich naukowców w Europie. To zasada przejrzystego informowania o procedurach konkursowych, zapewnienie możliwości rozwoju zawodowego na wszystkich etapach kariery, zasada niedyskryminacji m.in. ze względu na płeć, wiek, pochodzenie, język.

Logo, jak informuje ZUT, niesie ze sobą krajowe i międzynarodowe korzyści. Uczelnia zyskuje większą rozpoznawalność w europejskim obszarze badawczym oraz większą atrakcyjność jako partner w międzynarodowych projektach dzięki dodatkowym punktom uzyskiwanym przy składaniu wniosków o środki z ogólnoeuropejskiego programu Horyzont 2020. Do tej pory logo zostało przyznane 8. krajowym uczelniom. Aplikację o przyznanie logo złożyło Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w kwietniu 2016 roku.

(as)

Komentarze

Tak sobie myślę
Oczywiście, gratulacje. Allleee. Czy to nie jest tak, że urzędnicy (ewropejscy) urzędnikom (rektorskim) urzędniczo (bez sensu) urzędują (wydają świstki papieru) w celu dalszego urzędniczenia (dalszego bezsensownego rozdawnictwa naszych pieniędzy = pieniędzy z trudem i ciężko zarobionych). Dlaczego w Unii Europejskiej pieniądze na badania, rozwój i innowacje rozdają urzędnicy, którzy: - nigdy nic nie zarobili(jak np. inwestorzy w nowoczesne technologie), - nigdy nic nie stracili (jak np. inwestorzy w nowoczesne technologie), - nie mają doświadczenia w zarządzaniu/inwestowaniu pieniędzy, - nie wiedzą nic o technologiach i badaniach, o których decydują, - nie są rozliczani z efektów tylko z wymyślonych przez siebie wskaźników, - a przede wszystkim - nigdy nic te ewropejskie programy R&D nie przyniosły obywatelom Unii Europejskiej. Chińczycy wysłali łazika na Księżyc. Amerykanie wysłali łazika na Marsa. A co i gdzie wysłali ewropejczycy? Chyba tylko Afgańców do Kolonii. To jest ślepa uliczka. A certyfikat jest tak samo ślepy jak ta uliczka. Gratuluję i życzę powodzenia ZUTowi ale chyba nie tędy droga.
2017-01-07 23:28:17
Wawrzek
Gratulacje dla Władz Uczelni
2017-01-04 23:49:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy