czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Stypendia od Grupy Azoty Police

Stypendia od Grupy Azoty Police

Stypendia od Grupy Azoty Police
Data publikacji: 2016-12-09 16:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:51
Wywietleń: 1175 182908

Stypendia naukowe w wysokości 1500 zł miesięcznie otrzymały dwadzieścia dwie studentki Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Ich fundatorem jest Grupa Azoty Police. Wszystkie wyróżnione panie są słuchaczkami specjalności inżynieria procesów wytwarzania olefin, kształcącej kadry dla nowej inwestycji polickiej spółki - instalacji produkcji propylenu metodą PDH.


Wszystkie stypendystki to pierwsze słuchaczki specjalności inżynieria procesów wytwarzania olefin. Jej powstanie w WTiICh ZUT jest efektem podpisanego na początku tego roku porozumienia pomiędzy policką spółką a szczecińską uczelnią.
Stypendiami wyróżniono osoby, które mogły się poszczycić najlepszymi wynikami w nauce. Warunkiem ich otrzymania było także odbycie praktyk zawodowych w Grupie Azoty Police oraz publikacja naukowa na związany z nią temat.

Wręczając studentkom stypendia prezes polickiej spółki dr Wojciech Wardacki powiedział, że jest to podsumowanie współpracy zakładów z ZUT, które łączy teorię z praktyką. Wyraził też oczekiwanie, że wyróżnione stypendiami osoby w przyszłości podejmą pracę w powstającej w zakładach linii procesowej PDH.

- Najistotniejsze dla naszych stypendystów jest to, że dzięki tej współpracy mogą mieć bliski kontakt z praktycznymi zagadnieniami, a jednocześnie nie martwić się o przyziemne, materialne sprawy – dodał prezes Wardacki.

Z kolei prorektor ZUT ds. nauki prof. Jacek Przepiórski wyraził nadzieję, że wszystkie osoby, które otrzymały stypendia, spełnią pokładane w nich oczekiwania i w przyszłości wzmocnią kadry polickiej spółki.

- Innowacyjność to m.in. aktywność, otwarte umysły młodych ludzi i takimi cechami charakteryzują się nasi stypendyści – podkreślił dr Artur Więznowski , wiceprezes spółki PDH Polska SA, która została powołana do realizacji tej strategicznej inwestycji. - Wyższe szkolnictwo techniczne powinno być jak najbliżej przemysłu.

Stypendystka Marcelina Redźko  podziękowała za możliwość rozwoju, który ułatwiają przyznane świadczenia.

-Im więcej wyniesiemy podczas studiów, tym więcej będziemy mogły ofiarować w przyszłości zakładom – zadeklarowała w imieniu swoim i koleżanek.
W spółce PDH Polska zatrudnienie może znaleźć około dwustu osób.

(mag)

Fot.Grupa Azoty Police 

 

Stypendia od Grupy Azoty Police  Stypendia od Grupy Azoty Police  Stypendia od Grupy Azoty Police

Komentarze

chemia
Piękne te słuchaczy.
2016-12-09 18:06:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy