Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

ZUT w eterze, czyli nauka dla wszystkich

Data publikacji: 2021-04-14 06:33
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-14 06:33
ZUT w eterze, czyli nauka dla wszystkich
Fot. ZUT  

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie startuje z nową inicjatywą: podcastami popularnonaukowymi. Krótkie wywiady mają dotyczyć takich tematów jak m.in. gospodarka w pandemii, drukowane domy, fakty i mity o winie stereotypy o roślinach i zwierzętach, czy superbakterie. 

- Tematyka podcastów jest różnorodna, jak nasza uczelnia. Każdy wydział ma tu swojego reprezentanta, ale nie tylko. Do współpracy przy tworzeniu podcastów zaprosiliśmy również jednostki ogólnouczelniane – tłumaczy Kinga Wełyczko z Biura Promocji ZUT. - Podcasty to nowy trend w komunikacji masowej. Dzięki naszym publikacjom będziemy chcieli dotrzeć do jak największego grona odbiorców, ponieważ wiedzę można zdobywać wszędzie. Nie tylko w murach uniwersytetu, ale na przykład w drodze do pracy czy na spacerze.

W każdym odcinku „ZUT w eterze”, który trwa około 20 minut, prezentowane będą zagadnienia naukowe związane z zakresem badań naukowców, doktorantów, studentów ZUT-u w formie wywiadów i rozmów, które przeprowadził Rafał Molenda – lektor i dziennikarz z 16-letnim doświadczeniem.

Materiały będzie można odsłuchać na uczelnianym kanale Youtube (ZUTSZCZECIN) oraz na stronie podcasty.zut.edu.pl. Poszczególne odcinki emitowane będą w każdy poniedziałek w godzinach porannych. W pierwszym podcaście pt. „116 lat teorii Alberta Einsteina i GPS” dr Hubert Fuks z Katedry Fizyki Technicznej opowiada o jednej z najdonioślejszych teorii naukowych w historii ludzkości – teorii względności.

- Wierzę w to, że ta inicjatywa to atrakcyjna i nowoczesna forma promowania nauki, a przede wszystkim naszej uczelni. Audycje popularnonaukowe przygotowaliśmy w taki sposób, żeby wiedza w nich ukryta była zrozumiała dla odbiorcy w każdym wieku – mówi Kinga Wełyczko.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA