Wtorek 09 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Uczona doceniona za doktorat o rozwoju miast naszego regionu

Data publikacji: 2021-04-07 14:22
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-07 20:14
Uczona doceniona za doktorat o rozwoju miast naszego regionu
Fot. archiwum prywatne  

Doktor Katarzyna Krasowska, prodziekan ds. organizacji i rozwoju Wydziału Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, została laureatką konkursu o Nagrodę Ministra Rozwoju za prace w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa. Doktorat zatytułowany „Rozwój zrównoważony małych miast Pomorza Zachodniego po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej” młoda uczona napisała pod kierunkiem prof. Zbigniewa Paszkowskiego.

- W swojej pracy poszukiwałam metody, która w uporządkowany sposób pozwoli dokonać oceny zmian rozwojowych zachodzących w przestrzeni miast, na przykładzie wybranych małych miast Pomorza Zachodniego – tłumaczy dr Krasowska.

Monitorowanie zmian funkcjonalno-przestrzennych zachodzących w niewielkich ośrodkach osadniczych, może być kluczowym elementem do trafnej diagnozy bieżących problemów małych miejscowości.

- Zaprojektowałam model monitorowania miast dostosowany do możliwości pozyskania danych na poziomie gminy. Ma on charakter uniwersalny, może stanowić narzędzie wsparcia budowania strategii rozwoju miast małych, średnich i dużych – dodaje.

Dr Krasowska jest nauczycielem akademickim na Wydziale Architektury ZUT. Prowadzi zajęcia dotyczące rewitalizacji miast, ochrony i konserwacji oraz zagadnień społecznych w architekturze.

- Staram się cały czas rozwijać. Pracę naukową łączę z praktyką, ponieważ oprócz prowadzenia zajęć na uczelni pracuję jako architekt miejski Miasta Gryfino. W swoich pracach badawczych rozwiązuję różnorodne problemy związane z rozwojem i rewitalizacją miast – mówi dr Krasowska. - Otrzymana nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem oraz motywacją do dalszego rozwoju. Jest również dowodem na to, że doświadczenie realizacyjne w takich dziedzinach jak architektura, urbanistyka i planowanie przestrzenne jest nieodłącznym elementem do stworzenia wartościowego opracowania naukowego. 

(as)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Hersuleski
2021-04-07 20:12:58
Ode mnie sie zaczyna.
Mam pytanie
2021-04-07 15:13:29
Uczony zaczyna sią od doktora czy od magistra?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA