Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Odnawialne źródła energii. Te studia mają przyszłość

Data publikacji: 2021-04-06 15:47
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-06 15:54
Odnawialne źródła energii. Te studia mają przyszłość
Studenci kierunku odnawialne źródła energii ze studenckiego koła naukowego ‘”Odnawialni” podczas warsztatów w ramach Festiwalu Naukowego E(x)plory.  

Kierunek odnawialne źródła energii prowadzony w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie to studia nowoczesne i dostosowane do potrzeb rynku pracy. Taka jest ocena Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa prowadzącej konkurs "Studia z przyszłością". Kierunek na ZUT dostał znak jakości tej fundacji. 

Cel konkursu: promocja kierunków, które prowadzone są według nowoczesnych programów kształcenia oraz dobrze odpowiadają na potrzeby absolwentów, które związane są z rynkiem pracy.

 - Uzyskany przez nas znak jakości jest potwierdzeniem nie tylko wysokiego poziomu nauczania, ale również zachętą dla absolwentów szkół średnich do podjęcia studiów na naszym wydziale  – powiedział prof. Adam Koniuszy, kierownik Katedry Inżynierii Odnawialnych Źródeł Energii ZUT.

W programie studiów dominują przede wszystkim ćwiczenia praktyczne. W obecnej sytuacji zajęcia mogą być prowadzone na odległość z wykorzystaniem sieci informatycznej specjalistycznych laboratoriów odnawialnych źródeł energii. Zostały one zaprojektowane tak, aby umożliwić zdalną kontrolę i sterowanie parametrami pracy zainstalowanych tam urządzeń i systemów. 

- Praca wybranych instalacji prezentowana jest na bieżąco na wielkoformatowym ekranie zlokalizowanym w holu budynku dydaktycznego, jest dostępna z dowolnych urządzeń mobilnych oraz komputerów stacjonarnych. W okresie pandemii jest to bardzo przydatne narzędzie dydaktyczne – tłumaczy prof. Małgorzata Hawrot-Paw, pracownik badawczo-dydaktyczny Katedry Inżynierii Odnawialnych Źródeł Energii.

Kierunek odnawialne źródła energii prowadzony jest na ZUT od sześciu lat. Zajęcia kierunkowe odbywają się na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT. Jest to kierunek kształcący przyszłych specjalistów z zakresu pozyskiwania, produkcji i wykorzystywania energii ze źródeł odnawialnych przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

uhahaha,,
2021-04-06 16:11:51
nie idźcie tą drogą!!! Nie w tym kraju!! Przeczytaj zanim zdecydujesz się na te kierunki: https://24kurier.pl/ekurier/mieszkancy-przeciw-inwestycji-nie-dla-farmy-fotowoltaicznej/ ...ciekawe czy ktoś z tych protestujących posłał dziecko na taki kierunek..

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA