Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Zbierają laptopy dla uczniów w Policach. Można oddać niepotrzebny sprzęt

Data publikacji: 11 kwietnia 2020 r. 09:52
Ostatnia aktualizacja: 01 lipca 2020 r. 17:53
Zbierają laptopy dla uczniów w Policach. Można oddać niepotrzebny sprzęt
 

Od początku kwietnia w Policach trwa akcja "Zbiórka laptopów dla potrzebujących uczniów szkół w Policach". W ciągu dziewięciu dni udało się zebrać 17 urządzeń. Ale potrzeba sporo więcej.

Uzyskaliśmy z polickich szkół podstawowych informacje, że około 80 uczniów ma ograniczony dostęp do możliwości udziału w nauczaniu zdalnym, ze względu na brak odpowiednich komputerów - informuje Grzegorz Ufniarz, współorganizator akcji. - Od czwartku, 2 kwietnia, ruszyliśmy do polickich firm i instytucji w poszukiwaniu laptopów, które firmy te mogłyby przekazać.

Pomysłodawcą akcji jest Mariusz Wojdak - policzanin, informatyk, prowadzi też swoją akcję nieodpłatnego serwisowania potrzebnych dzieciom komputerów.

- Do 9 kwietnia uzyskaliśmy od osób prywatnych i firm 17 komputerów, które przekazaliśmy do szkół w Policach: SP3, SP6 (Jasienica), SP8, SP1, SP2 - podaje Grzegorz Ufniarz.

Przekazane komputery przygotowuje do przekazania uczniom właśnie Mariusz Wojdak - dezynfekuje je i "uzdatnia" do użytku.

Można cały czas wspierać tę akcję. Na stronie na Facebooku są podanie minimalne wymagania, jakie musi spełniać przekazywany sprzęt. Oczywiście może być to sprzęt używany. 

Darowane komputery trafiają do szkół, a te przekazują je potrzebującym uczniom.

Kontakt do organizatorów akcji: 

zbiorka.police@gmail.com lub telefonicznie: Mariusz - 883 725 262; Grzesiek - 600 225 808.

(sag)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dariusz Kubinowski
2020-04-12 05:37:34
Świetna akcja. Dziękuję za ten dobitny akt solidaryzmu z uczniami i studentami, którzy zostali wykluczeni z e-edukacji przez bezduszny system.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA