Wtorek 06 grudnia 2022r. 
REKLAMA

ZUT ofiarował dzieciom komputery

Data publikacji: 2020-04-09 19:05
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
ZUT ofiarował dzieciom komputery
 

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie przekazał 13 komputerów do nauki zdalnej najmłodszym mieszkańcom naszego miasta, którzy nie mają tabletów, laptopów lub urządzeń stacjonarnych.

Centrum Informacji Miasta zwróciło się do osób i firm dysponujących nieużywanymi obecnie komputerami z prośbą o pomoc szczecińskim uczniom w realizacji nauki zdalnej.

– Zapraszamy wszystkich, którzy mogą pomóc. To bardzo ważna sprawa, bo często w dużych rodzinach jeden komputer jest na cały dom. Przy nauce zdalnej to problem, zwłaszcza jeśli w wieku szkolnym jest kilkoro dzieci, wtedy dostęp do odpowiedniego sprzętu komputerowego jest mocno ograniczony – powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

ZUT przekazał komputery zakupione w 2013 roku. Przez ostatnie siedem lat sprzęt był wykorzystywany podczas zajęć w pracowni dydaktycznej „Grafiki inżynierskiej” na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT.

Urządzenia zostały przekazane do Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 67 im. Jana Brzechwy w Szczecinie. Stamtąd trafią do najbardziej potrzebujących rodzin.

(as)

Fot. ZUT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dariusz Kubinowski
2020-04-10 06:56:49
Podziękowania dla władz ZUT za wsparcie tych, o których teraz prawie nikt się nie troszczy. A dzieci czy studenci bez osobistych komputerów w domu nie poradzą sobie z e-edukacją, nie wszystko można wykonać za pomocą komórki. Takie osoby stają się teraz wykluczone i wstydzą się prosić o pomoc.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA